Prezent dla miłośnika sztuki – porcelana z Klimtem

Jak wszyscy zdążyliśmy się przekonać kupno prezentu nie należy do łatwych zadań. Często obawiamy się, że nie trafimy z upominkiem, a ta osoba nie będzie do końca zadowolona. Istnieją oczywiście uniwersalne prezenty, które w większości sytuacji się sprawdzą. Trudniej jest w przypadku kogoś kto ma dość wyrafinowany gust.

Porcelana z Klimtem jako pomysł na prezent

zestaw porcelany klimtDla takiego osoby wybór upominku może być wręcz stresującego. Dla kogoś, kto kocha sztukę i uwielbia estetyczne rzeczy, doskonałym pomysłem na prezent będzie zestaw porcelany z podobizną ulubionego dzieła sztuki. Większość z nas chyba kojarzy wiele kultowych dzieł właśnie z nadruków na codziennych przedmiotach. A może kupić zestaw porcelany klimt. Dlaczego akurat taki prezent? Porcelana jest bardzo gustowna i elegancka. W dodatku we wzór zaczerpnięty ze świata sztuki nadaje z pozoru zwykłym przedmiotom nutki artyzmu. Gustav Klimt był austriackim malarzem, który tworzył swoje dzieła w nurcie secesji. Dzisiaj jego obrazy stanowią symbole nie tylko tego stylu artystycznego, ale w ogóle całej europejskiej sztuki przełomu XIX i XX wieku. Stały się one tak popularne, że spotkamy je obecnie na koszulkach, torbach czy właśnie na porcelanie. Porcelana we wzór znanych obrazów Klimta to prezent niezwykle szykowny i estetyczny. To strzał w dziesiątkę, jeżeli obdarowywana przez nas osoba kocha wizyty w muzeach oraz ceni posiadanie estetycznych przedmiotów w swoim otoczeniu. Taki zestaw może się składać z filiżanek, kubków, talerzy, czajniczków czy patery. Prawdziwy miłośnicy sztuki na pewno taki prezent docenią, rozpoznając na filiżankach ulubiony obraz.

Zestaw porcelany jest nie tylko prezentem niezwykle pięknym, ale również praktycznym. Ozdobi wnętrze oraz doda artystycznego klimatu popołudniowej herbatce, która nie będzie tylko zwykłym piciem herbaty, ale swego rodzaju przyjemnym rytuałem.