Po co stosuje się środek Noxy?

Wejście Polski do Unii kilkanaście lat temu spowodowało, że musimy, jak każdy inny jej kraj członkowski, dostosować się do pewnych norm. Normy te najczęściej dotyczą ochrony środowiska, ponieważ środowisko to dotyczy wszystkich ludzi zamieszkujących naszą planetę. Każdy kto ma samochód wie, jak głośno mówi się o smogu.

Środek do katalizatora konsekwencją nowych przepisów

noxy puławyDlatego producenci samochodów bardzo szybko zaczęli reagować na nowe wymogi prawne i do samochodów z silnikami diesla zaczęto stosować wtryski AdBlue. Co to znaczy? Tylko dzięki tym wtryskom i mocznikowi na przykład NOXy samochody te spełniają normy wydalania spalin. Wtryski Adblue – jak przyjęło się potocznie mówić, są montowane nie tylko w samochodach osobowych, ale również w ciężarówkach i samochodach dostawczych, które korzystają z diesla. Oferowany przez grupę Azoty noxy puławy jest właśnie takim specjalnym katalizatorem, dzięki któremu niektóre samochody mogę spełnić normę Euro 6. Noxy, czyli AdBlue wlewamy w zależności od modelu auta do zbiornika w bagażniku lub pod maską. W normalnej codziennej eksploatacji żaden użytkownik nie musi pamiętać o uzupełnianiu Noxy. Jego niski poziom zostanie zasygnalizowany przez komputer samochodu.  Efektem działania Adblue jest zmiana szkodliwych substancji w azot i parę wodną. Raz uzupełniony preparat do pełna powinien wystarczyć do przejechania około dziesięciu tysięcy kilometrów. Jeśli obawiamy się, że zabraknie nam go w długiej trasie woźmy zapas ze sobą.

Ceny Adblue są różne, w zależności od producentów. Możemy to sprawdzić bardzo łatwo, bo ofert sprzedaży Noxy jest bardzo dużo. W zależności od zapotrzebowania możemy kupić różne jego ilości. Zasada przy zakupie jest taka sama: im więcej kupimy, tym mniejszą cenę za jednostkę zapłacimy. Wydatek jest jednak konieczny.