Pielęgnacja fartuszków kosmetycznych i medycznych

 

Odzież medyczna wymaga specjalnego traktowania podczas prania nie tylko z uwagi na fakt, że czysta i schludna odzież personelu szpitala czy salony kosmetycznego to absolutny obowiązek, będący dla klienta podstawową gwarancją jakości wykonywanej w tym miejscu usługi.

Jak wybrać fartuszek kosmetyczny?

wysokiej jakości fartuszek kosmetycznyBiorąc pod uwagę fakt, że odzież taka jest codziennie narażona na kontakt z wydzielinami, a także tkankami ludzkimi, niezbędne jest jej właściwe pielęgnowanie, aby nie narażać siebie ani późniejszych klientów na nieprzyjemne skutki kontaktu z czynnikami chorobotwórczymi, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację takiej odzieży również w warunkach domowych. Przede wszystkim pranie w wysokiej temperaturze będzie kluczowe, aby pozbyć się wszelkich bakterii i wirusów bytujących na materiale. Również wybór odpowiednich detergentów ma duże znaczenie, aby nie tylko doczyścić, ale także zdezynfekować uniform pracowniczy. Wysokiej jakości fartuszek kosmetyczny czy medyczny powinien przetrwać długi czas, nawet przy narażeniu na tak agresywne pranie. Kluczowe znaczenie ma materiał, z którego został on wykonany. Naturalne materiały mogą okazać się wówczas zbyt delikatne, dlatego w tym wypadku lepiej postawić na wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Kolejny niezbędny krok to prasowanie tego typu odzieży, które jest dodatkową gwarancją pozbycia się drobnoustrojów.

Pielęgniarki, kosmetolodzy czy dentyści z pewnością wiedzą, jak duże znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja pracowniczej odzieży. Pranie w tym wypadku to nie tylko odświeżanie i pozbywanie się plam, ale także likwidowanie wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów, z którymi codziennie mamy kontakt w gabinetach lekarskich czy salonach kosmetycznych, dlatego jeśli o odzież pracowniczą musimy zadbać sami w domu, warto przestrzegać kilku niezbędnych zasad.