Na początek wycinka drzew, a z czasem przeprowadzka

wycinka drzew

Słyszeliście już o zmianach w przepisach dotyczących wycinki drzew. Do tej pory nie było można wyciąć drzew na swojej prywatnej posesji, bez uzyskania na nią zgody. Trzeba było wystąpić do odpowiednich władz o wydanie zezwolenia na wycięcie drzewa, a to czy zgodę się uzyskało, zależało, chociażby od wieku i grubości danego drzewa.

Znalazłam specjalistów od wycinki drzew

wycinka drzewNa mojej działce w Bydgoszczy, za rodzinnym domem rosną stare drzewa, głównie brzozy, lipy i klony. Nie ma z nich żadnego pożytku, tylko masę liści do zagrabiania w okresie jesiennym. Od dawna marzy mi się ich wycięcie, posadzenie drzewek owocowych i założenie pięknego ogrodu z altanką i grillem. Niestety, na każdorazowo złożony wniosek o wydanie zezwolenia, prezydent składał mi odpowiedź negatywną. Na szczęście, tak jak pisałam we wstępie, przepisy uległy zmianie. Także wycinka drzew z mojej działki jest już pewna. Przejrzałam wiele ogłoszeń z Bydgoszczy i okolic. Znalazła się wśród nich niejedna firma sprzątająca, która zajmuje się wycinką drzew i karczowaniem terenu. Spośród wspomnianych, wyłoniłam firmy, w których ofercie znajduje się również zakładanie i pielęgnacja ogrodów. Od przyszłego tygodnia zamierzam systematycznie te firmy odwiedzać, w celu wyłonienia tej, która zrealizuje moje marzenie kompleksowo, czyli wytnie wskazane drzewa, zaprojektuje i założy ogród oraz zasadzi sad. Oczywiście ważne będą również zaproponowane warunki finansowe. Niemniej najważniejsze jest, by w tej firmie pracowali specjaliści, którzy w sposób fachowy zrealizują wskazane prace i stworzą miejsce z moich marzeń. Z realizacją tego celu wiąże się kolejna zmiana, a mianowicie moja przeprowadzka do Bydgoszczy.

Oczywiście, zanim do tego dojedzie, będę musiała odnowić jeszcze dom, niemniej myślę, że jak przejdę na emeryturę, wszystko będzie już gotowe i będę mogła w pełni zrealizować swoje marzenia.

Więcej informacji na temat wycinki drzew można znaleźć na stronie: http://www.a-garden.pl