Kute bramy i balustrady

Bramy i balustrady to niewątpliwie ozdoba każdego domu czy kamienicy.Człowiek zwraca uwagę na tego typu rzeczy, ponieważ są to elementy, które mogą dodać elegancji i charakteru danemu obiektowi architektonicznemu. Dlatego obecnie coraz większą wagę przywiązujemy do tego typu spraw i stopniowo odsuwamy się od przekonania, że „brama to tylko brama”.

Bramy i balustrady jak z żurnala

Niejednokrotnie słyszałam, że brama i balustrada to tylko rzeczy stricte użytkowe. Nie muszą być one ani piękne, ani specjalnie trwałe. W końcu można je co jakiś czas wymienić. Dlatego do niedawna na wsiach widać było tylko płoty z prostych sztachet, a balustrady z taniego metalu. Ludzie ewidentnie nie przywiązywali do tego wagi. Skupiali się na kupowaniu pięknych mebli, nowoczesnego sprzętu czy też na fantazyjnym dekorowaniu ścian. Jednak już kilka lat temu dało się zauważyć, że odchodzimy od tego typu prostych przekonań. Podwórko, a co za tym idzie też brama, stało się dla nas ważną częścią. Nie tylko miejscem do posiedzenia latem, zrobienia grilla, czy składowania niepotrzebnych już rzeczy. Dziś patrzymy na to wszystko z zupełnie innej perspektywy. Spójrzmy na naszą dawną stolicę. Od zawsze usługi ślusarskie Kraków miał na wysokim poziomie. Tak samo rozwijały się zawody związane z wyrobem odzieży, butów czy maszyn. A jakie kowalstwo Kraków posiadał? Również bardzo rozwinięte, choć na długie lata niestety zapomniane i traktowane po macoszemu. Dziś domy w Krakowie ożywają. Wystarczy zobaczyć jakie balustrady Myślenice ukazują każdemu przyjezdnemu. Niewątpliwie przepiękne bramy i ogrodzenia Kraków wypracował sobie przez lata. Te tradycje dziś odbijają się głośnym i donośnym echem. Ludzie w tym malowniczym miejscu znów powracają do swoich korzeni i przyozdabiają domy najpiękniejszymi wyrobami kowalstwa.

Kute bramy i balustrady to jedna z najpiękniejszych ozdób naszego domu. To nie tylko cudowna ozdoba, ale też hołd w stronę tegoż zawodu. Na wiele lat zapomnieliśmy o jego niezwykłych predyspozycjach, a dziś znów pozwalamy ludziom tym się pasjonującym, wykonywać dla nas wspaniałą pracę.

Źródło http://kowalstwo-filipiec.pl