You are currently viewing Koszt wymiany matrycy w laptopie

Koszt wymiany matrycy w laptopie

Komputery przenośne to urządzenia, które można śmiało określić jako niezawodne. Nie są one jednak całkowicie odporne na nieuwagę użytkowników. A to właśnie nieuwaga właścicieli laptopów jest najczęstszą przyczyną uszkodzeń fizycznych tego rodzaju sprzętu. Najczęstszym uszkodzeniem jest rozbita matryca, czyli ekran laptopa. W dzisiejszych czasach taka usterka to jednak żaden problem.

Matrycę można wymienić w każdym serwisie komputerów

wymiana matryc WarszawaJeśli dojdzie do uszkodzenia ekranu w komputerze przenośnym to trzeba to jak najszybciej naprawić. Korzystanie z uszkodzonego w taki sposób laptopa jest raczej niemożliwe. Ekrany zrobione są w taki sposób, że przy drobnym uszkodzeniu ich działanie uniemożliwia komfortową pracę na laptopie. Z łatwością można znaleźć serwisy komputerowe, w których oferowana jest wymiana matryc Warszawa jest miastem, w którym takich serwisów działa ponad sto. Podobnie jest w każdym innym większym mieście – bez problemu znajdziemy serwis naprawiający komputery stacjonarne i przenośne. Koszt wymiany matrycy zaczyna się od kilkuset złotych i zależy oczywiście od wielkości ekranu. Na koszt wymiany składa się cena matrycy i koszt prac serwisowych. Im większy laptop tym tańsze są matryce, ponieważ najwięcej kosztują nowe ekrany do małych laptopów. No i trzeba pamiętać o tym, że w przypadku gwarancji przeprowadzenie naprawy trzeba zlecić w autoryzowanym serwisie producenta.

Koszty prac serwisowych polegających na wymianie ekranu w laptopie zależy w głównej mierze od kosztów części zamiennych. Im tańszy i bardziej popularny laptop tym tańsza jest wymiana matrycy. W większości popularnych modeli koszt wymiany nie przekroczy pięciuset złotych. W przypadku najdroższych laptopów może wynieść ponad tysiąc złotych. Bez względu na koszt taką naprawę trzeba przeprowadzić.