You are currently viewing Najszybszy sposób cięcia plexi

Najszybszy sposób cięcia plexi

 

Plexi to jeden z popularniejszych zamienników szkła. Jest to tworzywo sztuczne, które jest w pełni przeźroczyste, dlatego tez znajduje się dla niego wiele różnych zastosowań. Z drugiej strony jednak, pewne problemy może sprawić obróbka tego tworzywa.

Czy ciecie laserowe plexi jest szybkie?

cięcie pleksi laseremTworzywa sztuczne takie jak na przykład plexi, są bardzo często stosowane jako zamiennik szkła. Są znacznie tańsze, oraz odporne na stłuczenie, co nie oznacza jednak, że są ogólnie wytrzymałe. Z tego względu bardzo ważne jest, by odpowiednio podejść do obróbki tego typu tworzyw sztucznych. Najlepsze rezultaty, można osiągnąć wykonując profesjonalnie cięcie pleksi laserem. Wycinarki laserowe w przypadku pleksi sprawdza się najlepiej, gdyż są gwarancją uzyskania idealnie równych krawędzi – w przypadku prób mechanicznej obróbki pleksi zazwyczaj kończy się to zaś poważnym uszkodzeniem tego wrażliwego materiału. Jeszcze lepsze rezultaty cięcia laserem plexi można uzyskać, jeżeli w tym celu wykorzystana zostanie wycinarka laserowa sterowana komputerowo. Szybkość obróbki jest w przypadku tworzyw takich jak pleksi szczególnie ważne, gdyż sa one wykorzystywane podczas masowej produkcji. Oczywiście, obróbka za pomocą lasera musi być wykonywana przez profesjonalistów. Tylko wtedy, będzie można mieć gwarancję, że pleksi faktycznie zostanie przecięte na mniejsze części z zachowaniem odpowiedniej ostrożności. Dlatego tez wiele firm, wykorzystujących to tworzywo, zaleca jego wcześniejszą obróbkę wyspecjalizowanym przedsiębiorstwom.

Pleksi to bardzo popularne, stosowane w produkcji tworzywo sztuczne. Jest ono wykorzystywane między innymi jako tańszy zamiennik szkła. Duża delikatność tego tworzywa wymaga jednak odpowiedniego podejścia do jego obróbki. Potrzebne do tego będą odpowiednie wycinarki laserowe.