Zastosowanie praktycznych odbojnic

Zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń w magazynie chroni pracowników przed wypadkami i pomaga zmniejszyć koszty związane z naprawami. W tego typu obiektach popularne są różne modele odbojnic spełniających kilka funkcji.

Do czego służy odbojnica?

odbojnice cenaW zakładach pracy zawsze są stosowane środki zapobiegawcze wypadkom, bo wymaga tego prawo pracy. Także w magazynach jest to konieczne, ale poza bezpieczeństwem wpływa też korzystnie na obniżenie kosztów związanych z remontami i naprawami szkód wyrządzonych błędami pracowników. Praktyczne odbojnice cena ich zależy od rodzaju i materiału z jakiego są wykonane. Jedne mogą być ułożone w pozycji pionowej, poziomej, a jeszcze inne mogą wisieć na odpowiedniej wysokości. Mają one dość uniwersalne zastosowanie i występują w wielu formach. Aby do magazynu dostawczego nie wjechało zbyt duże auto, to stosuje się odbojnice wiszące, które są w postaci stalowych rurek. Jeżeli w magazynie poruszają się wózki widłowe, to najczęściej na podłodze, w miejscach gdzie mogą się one poruszać, są przytwierdzone odbojnice wózkowe, lub klasyczne gumowe. Bywa, że odbojnice gumowe osłaniają przechodzące na drodze okablowanie. Słupowe odbojnice są wykorzystywane w magazynach transportowych, aby zabezpieczyć wjazdy i wyjazdy przed uszkodzeniami. Najbardziej są popularne odbojnice narożne, ponieważ mają zastosowanie w wielu branżach. Celem odbojnic jest osłona delikatnych, cennych elementów, elewacji budynku, zapasów materiałów na regałach, albo wyznaczenie bezpiecznej trasy maszynom.

Odbojnice nie są drogim elementem, ale za to są konieczne. Ceny zaczynają się już od kilkuset złotych i zależą od materiału i wielkości odbojnicy. Najtaniej je możemy kupić w specjalnych, drogowych sklepach internetowych, albo zamówić u producenta.