You are currently viewing Wymiana pojemników medycznych

Wymiana pojemników medycznych

W szpitalach bardzo ważne jest to abyśmy dbali przede wszystkim o czystość i higienę. Rzadko się zdarza by ktoś zaraził się w jakiś inny sposób niż poprzez braku zachowania higieny. Dlatego w nadchodzącym czasie trzeba będzie zakupić specjalistyczne pojemniki do których utylizować będziemy wszystkie odpady medyczne.

Wyższa higiena w placówkach medycznych

higieniczne pojemniki na odpady medyczneDbając o jakość i zdrowie pacjentów w wielu gabinetach i przychodniach zostaną ustawione nowe higieniczne pojemniki na odpady medyczne. jest to idealne rozwiązanie dla osób, które po pobrani krwi mają wacik zabezpieczający i najczęściej wyrzucany jest on do zwykłego kosza na śmieci. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ze krew jest najszybszym sposobem zarażenia się jakąkolwiek choroba iw  związku z czym aby ograniczyć ryzyko do absolutnego minimum, to we wszystkich placówkach medyczny nawet w zwykłych gabinetach gdzie ma zabiegów, będą ustawione pojemniki na odpady medyczne. Dzięki temu pacjenci nie będą zmuszani wyrzucać swoich odpadów medycznych do publicznych koszy na śmieci tylko w profesjonalny sposób zostaną one zutylizowane. Poprawi to niewątpliwie obraz większości placówek, gdzie przestrzeganie higieny ma się różnie a owe pojemniki na pewno podniosą jakość świadczonych przez te placówki usług. Oczywiście większość będzie finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, i każda placówka dostanie odpowiednią liczbę pojemników za które będzie odpowiedzialne.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego obrotu spraw, gdyż dla większości pacjentów było zawsze kłopotliwe wyrzucać wacik z krwią czy też bandaż bo publicznych koszy na śmieci, jednak w dużej mierze tak się właśnie działo. Wierzymy, ze dzięki nowym pojemnikom higiena w każdej medycznej placówce będzie idealnie przestrzegana.