Wydajność akumulatora w kasie fiskalnej

W trakcie wyboru kasy fiskalnej należy kierować się pewnymi czynnikami. Wśród tych czynników na szczególną uwagę zasługuje wydajność baterii, czyli wydajność akumulatora kasy fiskalnej. O najmniejszej wydajności traktuje znowu Rozporządzenie Ministra Finansów, które weszło w życie w styczniu 2015 roku.

Wydruk 200 paragonów bez podłączania do źródła zasilania

kasy fiskalne onlineW tym rozporządzeniu można znaleźć informację o tym, że każda kasa fiskalna dopuszczona do obrotu musi umożliwiać wydruk co najmniej 200 paragonów bez konieczności jest podłączania do źródła zasilania. Dlaczego jest to takie ważne? Wiele osób świadczy swoje usługi poza siedzibą przedsiębiorstwa. Przykładowo mogą być to prywatne usługi medyczne czy weterynaryjne. W takiej sytuacji usługodawca musi zadbać ze sobą kasę fiskalną, by na miejscu wydrukować paragon i wręczyć jego oryginał klientowi. Jeśli chodzi o kasy fiskalne online, to jest wiele sklepów internetowych, które mają w swojej ofercie różne drukarki. Trzeba zapoznać się z ich parametrami i wybrać coś dla siebie. Zdarza się też, że w sklepie nagle zabraknie prądu, a klienci chcą coś kupić. Kasa nie jest wtedy podłączona do źródła zasilania, ale nadal będzie umożliwiać wydruk co najmniej 200 paragonów, więc klienci będą mogli spokojnie korzystać z oferty. Każdy kto zastanawia się nad wyborem kasy fiskalnej, powinien zastanowić się, gdzie będzie ją wykorzystywał. Można np. kupić specjalną kasę mobilną. Jest to kasa, która umożliwia wydruk nawet 4 tysięcy paragonów bez podłączania do źródła zasilania.

Są też kasy fiskalne, które mogą bez żadnych problemów działać w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Mowa nie tylko o deszczu, śniegu, ale również mrozie. Warto wybierać kasy fiskalne, które współpracują z innymi urządzeniami np. z komputerami lub czytnikami kodów kreskowych.