You are currently viewing Wybór prezentu na baby shower

Wybór prezentu na baby shower

W Polsce moda na organizowanie przyjęć z okazji przyszłych narodzin dziecka nie jest tak popularna jak na zachodzie lub w grupie osób zamożnych, ale jeżeli już są one urządzane, to mają wyjątkowy charakter. Przeważnie zapraszane są na nie same kobiety.

Kiedy organizowane jest przyjęcie baby shower?

jaki prezent na baby showerW czasie ciąży, zdecydowana większość przyszłych mam zajmuje się kompletowaniem wyprawki dla maluszka. Stanowią ją wszystkie, najważniejsze produkty, które będą przydatne maluchowi i jego rodzicom przynajmniej przez pierwsze miesiące, a nawet lata życia dziecka. Jeżeli chodzi o organizowanie przyjęcia z okazji przyszłych narodzin nowego członka rodziny, to przeważnie odbywa się ono w ósmym lub dziewiątym miesiącu życia. Jest urządzane przez przyszłą mamę i zapraszane są na nie wyłącznie kobiety z rodziny lub przyjaciółki. Na przyjęcie warto przynieść jakiś mały upominek dla maluszka, który przebywa jeszcze w brzuszku mamy. Jeżeli nie wiemy jaki prezent na baby shower wybrać, to najlepiej skorzystać z porad, które znajdziemy w internecie. Można w nich wyczytać, że dobrym pomysłem na baby shower są dowolne ubranka, które powinny być dostosowane do płci dziecka. Na pewno przydadzą się śpioszki, body czy skarpetki, bo są wykorzystywane każdego dnia. Innym pomysłem na prezent są oczywiście zabawki, które również się przydadzą, ale muszą być dostosowane do wieku malucha. Mogą to być grzechotki, pluszaki czy gryzaki, które są wykorzystywane przez dziecko w pierwszych miesiącach życia.

Idealnym momentem na zorganizowanie przyjęcia baby shower jest ósmy lub dziewiąty, ponieważ przeważnie wtedy wszystko jest już przygotowane na przyjście dziecka i przyszła mama może się oddać takim przyjemnością. Niewątpliwie otwieranie prezentów dla malucha będzie przyjemnym zadaniem.