Wybór jedzenia dla psów

 

Miłośnicy czworonogów wiedzą, że żywienie psa jest bardzo ważne dla jego rozwoju zarówno fizycznego jak i psychicznego. Odpowiednia karma ma wpływ także na ich lśniącą sierść, mocne kości oraz zdrowe zęby. Chcąc właściwie zadbać o zdrowie oraz dobry wygląd psa, powinniśmy zastanowić się nad wyborem karmy nie zawierającej w swoim składzie zbóż.

Skład bezzbożowej karmy marki Canagan

canagan country gameJednym z producentów naturalnej, bezzbożowej karmy dla psów jest canagan country game. Zdaniem firmy psy jako zwierzęta mięsożerne, pomimo braku przeciwwskazań nie powinny jeść produktów zbożowych, ale wyłącznie mięso w połączeniu z warzywami i ziołami. W skład ich karm wchodzą mięsa tj. dziczyzna – kaczka, królik, sarnina, ryby – łosoś, śledź, pstrąg, które zawierają dużo zdrowych kwasów nienasyconych, a także kurczak z wolnego chowu. Jako dodatki w karmie znajdują się ziemniaki, marchew, jabłka, żurawina, aksamitka, mięta, kozieradka oraz rumianek. Mięso dostarcza psom niezbędnego białka, natomiast warzywa, owoce oraz zioła cukier, witaminy, głównie C oraz minerały, wspomagające pracę całego organizmu. Tak jak w przypadku innych producentów Canagan dzieli swoje karmy na mokre i suche. Karmy suche dodatkowo są przygotowywane odpowiednio dla psów dużych, średnich oraz małych. Producent tworzy również specjalistyczne karmy dla psów starszych oraz z nadwagą. Każda karma w zależności od typu psa zawiera nieco inne składniki oraz proporcje mięsa.

Marka Canagan tworzy swoje produkty z myślą o zdrowym żywieniu psów, ponieważ zwierzęta tak jak i ludzie mają różnego rodzaju alergie oraz nietolerancje pokarmowe. Jeśli pies jest osowiały, wypada mu sierść i ma problemy jelitowe, należy bezzwłocznie udać się do weterynarza, który z pewnością doradzi w wyborze najlepszego rodzaju karmy.