You are currently viewing Wybieramy okulary korekcyjne

Wybieramy okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne jak sama nazwa mówi służą do korekcji wady wzroku jaką mamy. Ich głównym zadaniem jest skupienie na siatkówce światła, które przechodzi prze rogówkę a także soczewkę, aby uzyskać prawidłowe widzenie. Obecnie w każdym salonie optycznym będziemy mogli zakupić takie okulary (oczywiście tylko na receptę).

Okulary korekcyjne – na co zwracać uwagę przy wyborze?

okulary korekcyjne krakówOczywiście okulary to nie tylko oprawa, która powinna być odpowiednio dobrana do kształtu naszej twarzy. To ona wpływa na nasz komfort jak i wygląd, dlatego należy pamiętać o tym, że nie zaleca się wybierania ciasnych oprawek, ponieważ długo nie wytrzymamy w takich okularach a jeśli nie będziemy ich nosić to nie będziemy wyraźnie widzieć. Jakość widzenia zależy oczywiście od umieszczonych w oprawkach szkłach kontaktowych, które w zależności od wady wzroku różnią się rodzajem materiału, z którego zostały wykonane a także przeznaczeniem. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze okularów korekcyjnych? Oczywiście na wielkość, kształt, rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane a także na kolor. Przy wyborze okularów najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji. Okulary korekcyjne kraków powinny tworzyć z naszą twarzą kompozycję a to oznacza, że powinny odpowiadać jej gabarytom (okulary nie powinny być za małe ani za duże). Kolor to już indywidualna sprawa każdego z nas bo to my musimy się z nim dobrze czuć. Niektórzy kupują kilka rodzajów oprawek bo nie wiedzą na jaki kolor czy kształt się zdecydować a na przykład podobają im się dwa lub trzy modele oprawek.

W dzisiejszych czasach dobór okularów jest bardzo ważny, gdyż źle dobrane okulary sprawią, że inni będą się z nas śmiać. Szczególnie w przypadku dzieci zdarza się to bardzo często a to zniechęca dziecko do noszenia okularów przez co jego wada się pogłębia.