Wybieramy okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne jak sama nazwa mówi służą do korekcji wady wzroku jaką mamy. Ich głównym zadaniem jest skupienie na siatkówce światła, które przechodzi prze rogówkę a także soczewkę, aby uzyskać prawidłowe widzenie. Obecnie w każdym salonie optycznym będziemy mogli zakupić takie okulary (oczywiście tylko na receptę).

Okulary korekcyjne – na co zwracać uwagę przy wyborze?

okulary korekcyjne krakówOczywiście okulary to nie tylko oprawa, która powinna być odpowiednio dobrana do kształtu naszej twarzy. To ona wpływa na nasz komfort jak i wygląd, dlatego należy pamiętać o tym, że nie zaleca się wybierania ciasnych oprawek, ponieważ długo nie wytrzymamy w takich okularach a jeśli nie będziemy ich nosić to nie będziemy wyraźnie widzieć. Jakość widzenia zależy oczywiście od umieszczonych w oprawkach szkłach kontaktowych, które w zależności od wady wzroku różnią się rodzajem materiału, z którego zostały wykonane a także przeznaczeniem. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze okularów korekcyjnych? Oczywiście na wielkość, kształt, rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane a także na kolor. Przy wyborze okularów najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji. Okulary korekcyjne kraków powinny tworzyć z naszą twarzą kompozycję a to oznacza, że powinny odpowiadać jej gabarytom (okulary nie powinny być za małe ani za duże). Kolor to już indywidualna sprawa każdego z nas bo to my musimy się z nim dobrze czuć. Niektórzy kupują kilka rodzajów oprawek bo nie wiedzą na jaki kolor czy kształt się zdecydować a na przykład podobają im się dwa lub trzy modele oprawek.

W dzisiejszych czasach dobór okularów jest bardzo ważny, gdyż źle dobrane okulary sprawią, że inni będą się z nas śmiać. Szczególnie w przypadku dzieci zdarza się to bardzo często a to zniechęca dziecko do noszenia okularów przez co jego wada się pogłębia.