Wszystko o metodzie iniekcji krystalicznej

 

W każdym domu czy też mieszkaniu wilgoć pojawia się w sposób niekontrolowany i ciężko się jej pozbyć kiedy nie znamy przyczyny jej powstania. Poza tym powoduje ona rozwój grzybów i pleśni, która jest bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia. Poza tym pojawia się również nieprzyjemny zapach i wykwity na ścianach.

Osuszanie budynku za pomocą iniekcji krystalicznej

osuszanie budynku metodą iniekcji krystalicznejPewnie zdarzyło wam się borykać z problemem wilgoci w swoim domu. Czy zastanawialiście się jakie jest źródło naszego problemu? Większość z nas kiedy zobaczy wilgoć na ścianach kupuje różne środki, które mają nam pomóc w rozwiązaniu naszego problemu, jednak w krótkim czasie okazuje się, że nic one nie dały a wilgoć dalej się pojawia. Otóż problem leży głębiej a mianowicie w ścianach, które nasiąknęły wodą, ponieważ nasz budynek ma uszkodzoną hydroizolację lub gdy jej to stary dom może jej wcale nie mieć. Jak można rozwiązać problem z wilgocią? Najskuteczniejszym sposobem jest osuszanie budynku metodą iniekcji krystalicznej. Technologia ta przeznaczona jest odtwarzania izolacji przeciwwilgociowych pionowych a także poziomych. Stosuje się ją bez względu na to jakiego materiału użyto do budowy domu, jak grube są nasze ściany lub jak bardzo zawilgocone, gdyż im większe zawilgocenie tym iniekcja krystaliczna daje lepsze efekty. Dlatego nie jest wymagane wstępne suszenie murów. Dla lepszych efektów fachowcy jeszcze dodatkowo nawilżają wywiercone wcześniej otwory a następnie wprowadzają do nich odpowiednią mieszankę.

Metoda iniekcji krystalicznej to jedna z najprostszych i najszybszych metod na pozbycie się problemu z wilgocią. Dodatkowo zapewnia długotrwałą skuteczność, więc nie musimy się obawiać, że w krótkim czasie znowu będziemy borykać się z problemem powracającej wilgoci.