Wspaniałe papiery ryżowe do decoupage

Rękodzieło artystyczne to jedno z moich wieczornych pasji. To czas, kiedy po całym dniu ciężkiej pracy można się spokojnie zrelaksować. Ostatnio moim nowym hobby stała się dosyć prosta, ale wymagająca cierpliwości i skupienia technika decoupage.

Mój prezent w postaci papierów ryżowych do decoupage

Przy pomocy tej techniki można ozdobić każdy przedmiot, więc nagle wokół mnie zaczęły się pojawiać zdobione stare doniczki, stare krzesła, szkatułki, butelki, słoiki itp. Początki mojej przygody z decoupge to klejenie wzorów w zasadzie tylko i wyłącznie z serwetek dostępnych na polskim rynku. Niestety wzory na serwetkach są powtarzalne i nie zawsze moje małe cuda były wzorniczo ciekawe. Któregoś dnia podczas rozmowy internetowej z moją przyjaciółką mieszkającą we Francji zaczęłam jej opowiadać o technice decoupage i o problemach związanych z powtarzalnością wzorów na serwetkach. Po chwili ciszy moja przyjaciółka powiedziała, że zrobi mi prezent i przyśle mi profesjonalny papier ryżowy do decoupage. Oczywiście nie miałam pojęcia o czym mówi. Zaczęłam więc szukać informacji na temat tego produktu, między innymi o tym, jak się go stosuje oraz jakie są jego możliwości techniczne. Po tygodniu przyszła paczka od przyjaciółki, a w niej nie tylko olbrzymia sterta przepięknego papieru ryżowego do decoupage, ale również mnóstwo akcesoriów do pracy w tej technice: specjalne kleje, perełki w płynie i lakiery do zabezpieczenia pracy.

Papier ryżowy do decoupage to wspaniała alternatywa dla zwykłych serwetek papierowych. Papier jest bardzo cieniutki i elastyczny, zaś wzory po naniesieniu na dowolną rzecz pozostają intensywne kolorystycznie, nie bledną pod wpływem światła, a najważniejsze jest to, że papier ryżowy do decoupage charakteryzuje się wspaniałym wzornictwem, różnorodną tematyką i jest bardzo wytrzymały.