Wózkowa zawieszka dla niemowlaka

Niejednemu rodzicowi zdarzyło się, że jego dziecko w trakcie spaceru w wózku straciło zainteresowanie patrzeniem w dal i zaczęło się nudzić. Niemowlę potrzebuje stałej stymulacji sensorycznej w trakcie długich godzin spaceru, więc rodzic robi wszystko, by mu tę rozrywkę zapewnić. Jaką jednak wybrać zabawkę, by przykuła uwagę malca?

Barwna zawieszka przykuje uwagę maluszka

zawieszka do wózka kontrastowaNajważniejszym aspektem w przyciągnięciu uwagi dziecka w okresie niemowlęcym jest wyrazistość przedmiotu. Oczy dziecka na tym etapie rozwoju dopiero się rozwijają i nie potrafią jeszcze w pełni odbierać wszystkich barw. Najczęściej widzą one odcienie w nieco bledszych wersjach niż w wieku późniejszym. Zatem najlepszą opcją, by przykuć wzrok maluszka na dłużej będzie zawieszka do wózka kontrastowa. Wystarczy zamontować ją na daszku gondoli wózka, by już z dalszej odległości dziecko widziało migający przedmiot, który przypomina budową łańcuszek połączony kilkoma ogniwami. Dostępne są wersje kwadratowe i okrągłe – zależnie od preferencji rodzica. Dobrać można również większy lub mniejszy rozmiar zawieszek, choć obydwa dopasują się do każdego modelu wózka dzięki rozciągliwemu łańcuszkowi wykonanemu z elastycznych włókien. Posiada opalizujące elementy, które pięknie mienią się w kontakcie ze światłem, nie rażąc przy tym delikatnych oczu maluszka. Dostępne w wielu kontrastujących wariantach kolorystycznych. Na kafelkach umieszczone są kształty a’la esy-floresy oraz kółka i kropki.

Zawieszka została opracowana przez psychologów we współpracy ze środowiskiem medycznym. Wykazuje właściwości uspakajające i stymulujące rozwój półkul mózgowych u dziecka. Zabawka posiada atesty i certyfikaty towarzystw pediatrycznych oraz instytutów dziecięcych, dzięki czemu gwarantuje 100% bezpieczeństwa w trakcie użytkowania.