Uprawnienia niezbędne do wycinania drzew – energetyczne i inne

 

Przed rozpoczęciem inwestycji budowlanej konieczne jest przygotowanie terenu. Zdarza się, że na działce znajduje się nie tylko wysoka trawa, ale również rosną na niej drzewa samosiejki. W takiej sytuacji trzeba zgłosić się do firmy zajmującej się wycinką drzew, która będzie w stanie zrobić porządek na posesji i przygotować teren pod kopanie fundamentów.

Profesjonalny sprzęt do wycinki drzewa: pilarki spalinowe i inne

wycinka drzew KnurówOczywiście takie firmy zajmują się też zazwyczaj koszeniem trawy, dlatego warto skorzystać od razu z usług kompleksowo. Wszelkiego rodzaju usługi leśne świadczone są przez firmy zatrudniające profesjonalistów w tej dziedzinie. Firmy korzystają z takich sprzętów jak podnośniki koszowe, więc mogą też dodatkowo świadczyć usługi odśnieżania dachów. Zdarza się, że firma nawet wynajmuje sprzęt tj. pilarki spalinowe i inne. Oczywiście wycinka drzew Knurów musi odbywać się zawsze z zachowaniem wszelkich zasad BHP. Bardzo ważne jest to, by firma korzystała ze specjalistycznego sprzętu. Każda firma korzysta w trakcie pracy z kilku modeli pilarek spalinowych. W razie gdyby jedna się zepsuła, trzeba ją od razu zastąpić. Firmy mają też rębaki do rozdrabniania gałęzi. Oprócz tego pracownicy muszą posiadać odpowiednie uprawnienia. Są to najczęściej: pracownicy z uprawnieniami pilarz-drwal, pracownicy z uprawnieniami pilarz-alpinista (są to tzw. pracownicy wysokościowi). Do tego dochodzą jeszcze kierownicy prac wycinkowych, którzy kontrolują cały przebieg wycinki drzew.

Zazwyczaj realizacja zlecenia odbywa się szybko – nawet w ciągu 24 godzin, jeśli nie trzeba specjalnie przygotowywać terenu do wjazdu na posesję. Firma powinna posiadać uprawnienia energetyczne, które pozwalają na wycinanie drzew w pobliżu linii energetycznych. Najczęściej są to uprawnienia bez ograniczeń napięć E oraz D.