You are currently viewing Szkolenia BHP na studiach

Szkolenia BHP na studiach

Nie wiem czy na każdych studiach tak jest, ale wydaje mi się, że tak, że trzeba przeprowadzić szkolenia BHP. W końcu przebywamy w danym budynku wiele godzin dziennie i musimy wiedzieć, jak się zachować w przypadku wystąpienia jakichś zagrożeń. Musimy też wiedzieć, jak na co dzień użytkować sprzęty i jak się zachowywać na danym terenie.

Szkolenia BHP na komputerze

Uważam, że u nas było to fajnie, sprawnie zorganizowane. Nie trzeba było ruszać się z domu i spędzać ośmiu godzin na uczelni, słuchając jakiegoś marudy. Wystarczyło, że zrobiliśmy sobie szkolenie przez Internet. Poprzez naszą platformę e-learningową udostępniono nam potrzebne materiały i każdy się uczył wtedy, kiedy miał czas. Myślę, że takie szkolenia bhp dają więcej. Człowiek bowiem ma większą szansę „wchłonąć” potrzebną wiedzę w mniejszych dawkach niż wszystko na raz, w dodatku wtedy, kiedy ktoś mu to wszystko nudno wykłada. Nie każdy jest słuchowcem i pewne osoby lepiej przyswajają zakres wiedzy poprzez wzrok. Nasz kurs BHP składał się z bardzo ciekawych prezentacji, które zawierały elementy obrazkowe. Ja więc bardzo szybko mogłam przyswoić potrzebną mi wiedzę. Jestem akurat właśnie wzrokowcem, więc dobrze mi się uczy poprzez patrzenie na materiał, a nie poprzez słuchanie. Prezentacja jednak skonstruowana była w ten sposób, żeby i wzrokowcy, i słuchowcy mogli szybko opanować potrzebną wiedzę. Najgorszy był egzamin później. Tu już musieliśmy się wszyscy zebrać i napisać normalnie, w sali.

Byliśmy podzieleni na grupy i każda pisała jedną godzinę. Wypełnialiśmy częściowo test a, b, c, a częściowo były pytania otwarte. Szczerze mówiąc, nawet wolałam te otwarte, bo można było opisać o co człowiekowi chodzi, a w tych zamkniętych, to czasami były podchwytliwe pytania.