Sposoby na usuwanie owłosienia twarzy

Z tzw. wąsikiem boryka wiele kobiet. To niechciane owłosienie jest związane z uwarunkowaniami genetycznymi, chorobami, zaburzeniami hormonalnymi, a w niektórych przypadkach pojawia się wraz z wiekiem. Niestety, wąsik ma zazwyczaj negatywny wpływ na poczucie wartości, spada pewność siebie, pojawia się również dyskomfort w kontaktach z innymi osobami.

Laser w walce z wąsikiem

depilacja laserowa wąsika łódźPanie na różne sposoby próbują pozbyć się niechcianego owłosienia. Nie przydający uroku wąsik może stać się utrapieniem, dlatego wykorzystujemy maszynki do golenia, depilatory, wosk, kremy do depilacji inne podobne metody. Zazwyczaj nie przynoszą one zamierzonych efektów, a nad górną wargą z coraz większą częstotliwością pojawiają się włoski. Dodatkowo po każdym goleniu mogą być one ciemniejsze, twardsze, a co za tym idzie twarz staje się mniej przyjemna w dotyku. Na szczęście, panie szukające najlepszych rozwiązań mają możliwość korzystania z nowoczesnych zabiegów, wśród których najpopularniejsza jest obecnie depilacja laserowa wąsika łódź. Laser skutecznie niszczy mieszek włosowy wraz z macierzą, co w około 80 przypadkach na 100 zapewnia trwałe usunięcie wąsika. W przypadkach, kiedy włosy odrastają są one znacznie cieńsze oraz jaśniejsze. Ponadto proces odrastania trwa dużo dłużej niż w przypadku klasycznych metod depilacji. Należy również zauważyć, że usuwanie owłosienia przy pomocy kremów lub wosku może powodować alergie lub silne podrażnienia, co w przypadku lasera zdarza się niezwykle rzadko.

Laserowa depilacja twarzy staje się coraz bardziej popularna wśród panów. Mężczyźni, którzy nie mają czasu lub ochoty na codzienne golenie chętne poddają się temu zabiegowi. Pozwala to na uniknięcie podrażnień po goleniu oraz świeży wygląd przez długi czas.