You are currently viewing Spódniczki ze zwierzęcymi motywami znów w modzie

Spódniczki ze zwierzęcymi motywami znów w modzie

 

Moda lubi się powtarzać. Z sezonu na sezon zmieniają się trendy, co kilka lat niektóre z nich się powtarzają. Tak jest właśnie na przykład ze zwierzęcymi motywami na odzieży i dodatkach. Panterka i zebra szczególnie na spódniczkach wracają do łask. Potwierdzają to modowe magazyny i relacje z wybiegów największych domów mody. Ucieszą się z tego przede wszystkim zwolenniczki wzorzystych ubrań.

Mini spódniczka w panterkę – z czym łączyć?

spódnica krótka w panterkęZwierzęce motywy na ubraniach nie są jednak zbyt „bezpieczną” opcją. Tu łatwo o przesadę czy kicz. Są jednak osoby, które tak potrafią dobrać nawet najbardziej wzorzyste elementy garderoby, że nadal wyglądają stylowo. Panie często decydują się na mini spódniczkę w panterkę. Taka spódniczka już sama w sobie jest dość charakterna, najbezpieczniej będzie ją więc połączyć ze stonowaną resztą. Czarne rajstopy i botki lub kozaki, a do tego czarna góra są najbardziej bezpieczną opcją. Do wzorzystych krótkich spódniczek fajnie prezentują się szczególnie dopasowane, gładkie golfy. Spódnica krótka w panterkę raczej zakładana jest na wieczór, na randkę czy imprezę. Chcąc wyglądać w niej bardziej elegancko, warto postawić na marynarkę. Jeśli jednak możemy o sobie powiedzieć „kolorowy ptak” możemy nieco bardziej zaszaleć. Wtedy możemy postawić na kolorowe, gładkie rajstopy, np. bordowe lub ciemnozielone, o ile mamy do czynienia z klasycznym kolorem wzoru w panterkę. Zrezygnujmy raczej z rajstop o intensywnych, rażących kolorach, tu lepiej sprawdzą się te w zgaszonej tonacji.

Jak zatem widzimy, motywy zwierzęce na spódniczce mogą wyglądać całkiem elegancko, jeżeli zestawimy je z jednym, neutralnym kolorem. Jeśli chcemy nieco zaszaleć, możemy postawić na zgaszony kolor, a żeby stworzyć całkowicie zakręconą, ale nadal stylową stylizację, warto podeprzeć się inspiracjami z internetu, by nie uzyskać kiczowatego efektu.