Rzeczy dla niemowląt

Okres ciąży a potem połogu i dalszego macierzyństwa to zarazem prosta ale i trudna sprawa. Wszystkie przyszłe mamy stresują się porodem a potem wychowaniem swojego dziecka. Czytają mnóstwo artykułów i starają się przygotować na wielkie wydarzenie. 

Jak przygotować się na przyjście dziecka?

wyprawka niemowleZanim udamy się do szpitala należy przygotować wyprawkę. Warto w tym celu spisać na kartce wszystkie potrzebne rzeczy i sukcesywnie je kupować, wyprawka niemowle jest długa, bowiem dla dziecka potrzebnych jest wiele rzeczy. Przede wszystkim należy kupić pampersy i nawilżane chusteczki oraz krem. W szpitalu dostaniemy kilka sztuk pampersów jednak to nie wystarczy. Jeśli zdecydowaliśmy się na karmienie piersią butelka do karmienia nie będzie potrzebna. Warto jednak zakupić krem na podrażnione piersi oraz muszle laktacyjne, które pomogą w ich nawilżeniu. Dla dziecka przydadzą się również ubranka, smoczek i kocyk. Dziecko tak naprawdę wiele nie potrzebuje. Za to dla nas potrzebnych będzie wiele rzeczy. Musimy kupić podkłady poporodowe, gdyż po porodzie nasze drogi rodne będą krwawić. Oprócz tego przydadzą się podpaski i mata na łózki, aby nie zabrudzić pościeli. Gdy karmimy piersią potrzebne będą wkłady laktacyjne, ponieważ z piersi będzie mimowolnie wydobywać się mleko. Oprócz tego warto kupić kilka koszul do karmienia. To znacznie usprawni karmienie dziecka i nie będzie trzeba się rozbierać a jedynie odpiąć kilka guzików.

Do szpitala potrzebujemy również płynów do kąpieli, pasty i szczoteczki do zębów, ręczników, szczotki do włosów, klapków czy papci. Jeśli skompletujemy wszystkie te rzeczy to  będzie idealnie przygotowana. W każdym razie, kiedy czegoś zapomnimy możemy zadzwonić do męża i poprosić o kupienie potrzebnych rzeczy oraz o przyniesienie ich do szpitala.