You are currently viewing Profesjonalna rehabilitacja kręgosłupa

Profesjonalna rehabilitacja kręgosłupa

Sprawność fizyczna jest niezbędna, aby móc samodzielnie wykonywać codzienne czynności. Pewne dolegliwości mogą nieco utrudniać nasze funkcjonowanie. Dzieje się tak chociażby w przypadku bólu kręgosłupa. Często zalecana jest odpowiednia rehabilitacja poszczególnych jego odcinków. Pomaga to w powrocie do pełnej sprawności.

Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa?

rehabilitacja kręgosłupa Warszawa BemowoZawsze powinniśmy się badać i dbać o swoje zdrowie. Po urazach kręgosłupa czy też przeciążeniach często trzeba chodzić na dodatkowe zabiegi, aby móc poprawić swoją kondycję oraz powrócić do dawnej sprawności. Bardzo ważna okazuje się profesjonalna rehabilitacja kręgosłupa Warszawa Bemowo to dzielnica, gdzie dostępne są gabinety fizjoterapeutyczne oferujące ciekawe i zróżnicowane terapie. Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa? Ma ona na celu leczenie zmian zwyrodnieniowych czy też reumatycznych. Wskazana jest po przebytych urazach czy operacjach, które nierzadko mają miejsce. W dyskopatii rehabilitacja jest również nieunikniona. Rehabilitacja skutecznie oddziałuje na chore odcinki kręgosłupa. Często wykorzystywana w tym celu jest siła rąk masażysty, który stosuje różne techniki masażu. To nie wszystko, ponieważ pacjent musi także samodzielnie ćwiczyć w domu, zgodnie z zaleceniami specjalisty. Pomocne w rehabilitacji są zabiegi fizykoterapeutyczne, do których możemy zaliczyć hydroterapię, masaże wirowe czy krioterapie. Muszą być one indywidualnie dobierane.

Leczenie niektórych chorób bywa trudne. Mimo to, pacjenci zawsze muszą stosować się do zaleceń lekarza, szczególnie jeśli choroba związana jest z nieprawidłowym funkcjonowaniem kręgosłupa. W większości przypadków dobra rehabilitacja może przynieść korzystne efekty. Obejmuje ona masaże, ćwiczenia, jak i różne zabiegi z zakresu fizjoterapii.