Jak pozbyć się pierzastych szkodników – kolce na ptaki

kolce na ptaki

Gruchające gołąbki wyglądają uroczo na pocztówkach z serduszkami albo dokarmiane przez turystów czerstwym chlebem, jednak w dłuższej perspektywie życie w pobliżu tej rzeżączki ze skrzydłami wcale nie jest łatwe. Nieustanne gruchanie budzi mordercze instynkty, podobnie jak widok gołębich odchodów na masce samochodu. I szybie. I lusterkach. I bagażniku.

Wybierz skuteczne kolce na ptaki

kolce na ptakiGdyby opanowały sztukę wchodzenia pod samochód, ten sam los czekałby zapewne również podwozie. Wiele osób ubolewa, że z gołębiami można radzić sobie jedynie w sposób humanitarny, choć napuszczenie na nie kota na szczęście się nie liczy. Przeciętny zjadacz pizzy i glutenu może liczyć jedynie na mniej lub bardziej skuteczne kolce na gołębie. Ustawiane na parapetach, balustradach, krawędziach dachów i wielu innych miejscach, stanowiących typowe gołębie miejsca postojowe i toalety, kolce przeciw ptakom tworzą barierkę zniechęcającą gołębie do lądowania w tym miejscu. Nawet jeśli których zderzy się z nimi jak Titanic z górą lodową, nie stanie mu się żadna krzywda, ponieważ kolce muszą być tępo zakończone. Humanitarnie musi być. Kolce na ptaki zwykle wykonywane są ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej. Nie tylko po to, by były trwałe, ale również by nie rdzewiały. Jak wspomniano, kolce przeciw gołębiom nie mogą im szkodzić, a zaszkodziłyby, gdyby gołąbek zranił się o zardzewiały kolec, zachorował i zdechł. To niewątpliwie byłaby strata dla świata.

Wybierając kolce, wybieramy metodę, która pomaga jedynie na odstraszenie ptaków, które nie mają miejsca do lądowania, a więc również nie mają gdzie gruchać i defekować. Odebranie im dwóch z trzech największych przyjemności w życiu (trzecią są okruszki od turystów) sprawia, że gołębie zmieniają okolicę.