Popularny elektrowóz Vectron

Do jednych z najpopularniejszych zabawek z dzieciństwa, jest kolejka elektryczna, którą bawiliśmy się będąc małymi dziećmi razem z naszymi ojcami. Jednak nie tylko dzieci są nią zainteresowane, ale także kolekcjonerzy i hobbyści.

W jakiej skali jest elektrowóz Vectron?  

vectron h0Na rynku jest wiele firm produkujących modele pociągów w różnych rozmiarach. Najpopularniejsza jest skala H0, ale dostaniemy też modele w skali TT, lub N. Skala H0 odpowiada wielkości jeden do osiemdziesięciu siedmiu. W skład taboru kolejowego, wchodzą lokomotywy, wagony i wszelkie pojazdy jeżdżące po torach. Popularny Vectron H0, to elektrowóz mierzący długość dwieście osiemnaście milimetrów. Jest on wykonany z wysokiej jakości tworzywa, a elementy podwozia i koła są wykonane ze stali. Posiada oryginalne światła białe czołowe, oraz tylne czerwone i zmienne postojowe. Posiada wszystkie szczegóły, jakie występują w oryginalnym pociągu. Kabina maszynisty ma po obu stronach plastikowe okna, przez które widać wnętrze, a przednie szyby posiadają wycieraczki. Oryginalne zderzaki i osprzęt zamontowany na dachu lokomotywy, do złudzenia przypominają oryginalne. Wszystkie elementy są wykonane z niesamowitą dbałością o szczegóły i są ręcznie malowane. Do lokomotywy możemy dokupić wagony towarowe, pasażerskie i techniczne, które specjalnymi zaczepami połączymy ze sobą. Kolejka potrzebuje jeszcze przynajmniej kilku metrów torów, aby mogła ruszyć z miejsca. W sklepach modelarskich dostaniemy wszystkie niezbędne elementy do stworzenia makiety.

Model lokomotywy Vectron jest produkowana o wielu lat i co pewien czas są wprowadzane nowe, unowocześnione modele. Ceny za lokomotywy spalinowe i elektryczne, wahają się pomiędzy czterysta a dwa tysiące złotych. Każdy model jest zapakowany w firmowe pudełko.