Opony i felgi utrzymane w dobrym stanie

 

Samochód w obecnych czasach odgrywa kluczową rolę w życiu ludzkim. Dzięki niemu można łatwo się przemieszczać z miejsca do miejsca. Pełni także inną funkcję – prestiżową. Mając odpowiedni samochód łatwo zaprezentować się w towarzystwie. Bardzo ważne jest jednak by był w dobrym stanie – niezależnie od przeznaczenia. Ja chciałbym poruszyć temat dobrego utrzymania kół i felg.

Konserwacja i utrzymanie w dobrym stanie opon i felg

spray do felgDrogi w Polsce są różnego stanu – niektóre lepsze, niektóre gorsze. Tak samo bywa z zimą, często jest śnieżna, a jezdnie posypywane są solą. Przez to wszystko opony i felgi mogą tracić swoje właściwości. Można temu zaradzić na kilka sposobów – pierwszym z nich jest spray do felg. To właśnie od felgi zależy czy ogumienie wytrzyma wystarczająco długo. Konserwując felgi sprayem utrzymujemy ich moc nośną oraz unikamy przesunięcia się gumy na feldze. Nie ma ryzyka przetarcia opony w miejscu styku z metalem. Działa on antykorozyjnie oraz zapobiega rdzy. Jest to ważne szczególnie podczas deszczowych i mroźnych dni. Zalegająca woda na jezdni potrafi zniszczyć koła. Widać, że spray jest obowiązkowy do tego, by przez długi czas nie kupować nowych felg. Ogumienie jest niesamowicie ważne. Bardzo znaczące jest żeby wymieniać opony zależnie od pory roku. Zalecam przetrzymywać samochód w temperaturze takiej, jaka panuje na jezdni. Jeśli zdecydowaliśmy się na garażowanie, to możemy odpuścić ogrzewanie tego pomieszczenia. Odradzam stosowanie łańcuchów jeśli można się jeszcze bez tego obejść. Jest jeszcze jedna część kół, o którą trzeba dbać, co nie jest oczywiste. Chodzi tutaj o szpile, którymi koło jest przymocowane. Przed ich wkręceniem polecam przetrzeć je szmatką z ropą. Dzięki temu nie będzie rdzewieć, będzie wytrzymała oraz nie wyślizgnie się.

Jeśli zadbasz o opony to ich wymiana będzie rzadkością. Dzięki temu będą niezawodne podczas jazdy. Nie każdy wie, że zadbane ogumienie wytrzymuje dużo więcej, nawet podczas wjazdu na ostre przedmioty, np. kamienie. Warto to robić chociażby dla swojego bezpieczeństwa, które jest najważniejsze podczas poruszania się pojazdem po drogach.