Okładziny z betonowych płyt

Coraz częściej chcemy, aby nasza kuchnia lub łazienka była bardzo nowoczesna. Zależy nam nie tylko na tym, żeby całe wyposażenie było bardzo efektowne, ale również nasze ściany i podłogi. Podczas aranżacji wnętrz sięgamy więc po rozwiązania niestandardowe i nowoczesne, które swoją prostota potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagającego klienta.

Dekoracyjne płyty z betonu

płyty betonowe dekoracyjnePodczas wykańczania kuchni, bardzo popularne stało się używanie betonowych elementów. W połączeniu z odpowiednimi szafkami, tworzą one ciekawy efekt i kompozycje, które rzadko spotykamy w innych wnętrzach. Płyty betonowe dekoracyjne możemy ułożyć zarówno na ścianie jak i podłodze. Oczywiście od jednych i drugich oczekujemy zupełnie innych cech. Płyty stosowane na podłogach powinny mieć bardzo wysoką klasę ścieralności. Odporność na ścieranie uzyskuje się, poprzez zacieranie lekko związanej mieszanki betonowej, przy użyciu specjalnych proszków. Pył mineralny wnika w strukturę płyty, tworząc bardzo gładką i jednocześnie wytrzymałą na uderzenia i ścieranie powierzchnię. Dzięki temu bardzo łatwo jest utrzymać płyty w czystości, ponieważ nie przywiera do nich bród i woda. Dodatkowo, jeśli na podłogę upadnie nam kubek lub garnek, płyty nie ulegną uszkodzeniu mechanicznemu i nie powstaną niepożądane przez nas odpryski. Dzięki temu betonowe płyty dekoracyjne będą w bardzo ciekawy i funkcjonalny sposób zdobić nasze wnętrze.

Ze względu na właściwości betonu, decydując się na wykonane z niego rozwiązania, musimy brać pod uwagę to, że płyty są znacznie grubsze niż np. płytki gresowe. Wynika to głównie z kruchości betonu, która jest stosunkowo duża. Zastosowanie płyt w małym, ciasnym pomieszczeniu może więc zabrać nam stosunkowo dużą powierzchnię, dlatego kafle dekoracyjne znacznie lepiej prezentują się w przestronnych wnętrzach.