Nowoczesne blaty w kuchni

Kiedy zaczęłam planować remont w kuchni zastanawiałam się nad tym jakie meble powinnam wybrać. Początkowo chciałam kupić jakiś porządny ale gotowy zestaw mebli kuchennych. Potem jednak pomyślałam, że mądrzejsze będzie zainwestowanie w meble kuchenne robione na wymiar, bo dzięki temu moja kuchnia będzie idealnie taka jak chcę.

Blat musi być odporny na uszkodzenia

nowoczesne blaty kuchenne w KrakowieW meblach na zamówienie podoba mi się to, że są one tak bardzo personalizowane. Miałam więc wpływ na każdy szczegół i mogłam zdecydować o tym jak będę one wyglądać – nie tylko na zewnątrz, ale też mogłam powiedzieć jak mają być rozłożone półki w środku. Jeżeli chodzi o dizajn moich mebli kuchennych to jedną z ważnych dla mnie rzeczy, oprócz oczywiście wyglądu frontu szafek, było dobranie do nich odpowiedniego blatu. Szukając blatu do moich mebli chciałam żeby wyglądał on nowocześnie, ale musiał być on też odporny i trwały. Przyznam, że nowoczesne blaty kuchenne w Krakowie nie są trudne do znalezienia ale ja szukałam czegoś i ładnego i niedrogiego. Wiedziałam, że żeby blat dobrze sprawdzał się w kuchni musi być odporny zarówno na wilgoć, jak i ciepło. Jako, że meble na wymiar są drogie, to wiem, że zostaną one w mojej kuchni na długie lata. Tak samo jest z blatem. Jako, że zdecydowałam się na jasne meble to chciałam żeby blat kuchenny był ciemny i trochę kontrastował z prostymi meblami, ale jednocześnie musiał stylem do nich pasować. Nowoczesny styl kojarzy mi się właśnie z takimi ciekawymi połączeniami.

W końcu udało mi się znaleźć odpowiedni dla siebie blat – jest czarny, ale ma lekkie szare wzroki przez co nie przytłacza mebli tylko ładnie z nimi współgra. Jest taki jak chciałam, bo jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, ale tez łatwo się go czyści. Uważam, że jest to też bardzo ważne, w końcu w kuchni ciężko byłoby gotować w taki sposób by nigdy nie ubrudzić powierzchni blatu.