You are currently viewing Naturalne kosmetyki najlepsze

Naturalne kosmetyki najlepsze

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. W początkowym okresie najważniejszy dla niego jest sen, karmienie a także pielęgnacja jego organizmu i skóry. Maluchy są niezwykle delikatnymi i wrażliwymi osóbkami dlatego należy w odpowiedni sposób i należytą uwagą o nie dbać.

Pielęgnacja niemowląt

naturalne kosmetyki do pielęgnacji niemowlątSkóra niemowląt jest dużo cieńsza i mniej elastyczna niż u osób starszych, ale również bardzo sucha i podatna na podrażnienia. Z tego względu konieczna jest jej prawidłowa pielęgnacja. Powinniśmy stosować najlepiej naturalne kosmetyki do pielęgnacji niemowląt. Zalicza się tutaj wszelkiego rodzaju preparaty. Począwszy od tych używanych podczas kąpieli (płyny, mydełka) to różnego rodzaju olejków, kremów, wazelin, zasypek pudrów. Okolicą która najbardziej narażona jest na wszelakie podrażnienia jest okolica kroczowa. Często może dochodzić tutaj do odparzeń, mimo częstej zmiany pieluszek czy pampersów. Specjalne nawilżane chusteczki są pomocne, jednak w przypadkach skóry podrażnionej staramy się w miarę możliwości przemywać tę okolicę wodą i smarować linomagiem czy specjalnym pudrem. Równie często pojawia się wysypka, widoczna głownie na buźce i rączkach, ale występująca na całym ciele, jako reakcja uczuleniowa na pokarm matki. W tym przypadku należy zmienić typ karmienia na preparaty komercyjne i stosować nawilżające kremy. Naturalne kosmetyki dla niemowląt są niezwykle ważne, gdyż nie zawierają żadnych sztucznych, syntetycznych dodatków, które mają niekorzystny wpływ na skórę dziecka.

Naturalne zawsze jest bardziej pożądane niż sztuczne. Dotyczy się to wszystkich produktów. Mimo, że nie jesteśmy w stanie używać tylko i wyłącznie naturalnych składników i substancji, to w przypadku dzieci a zwłaszcza niemowląt jest to niezbędne, ze względu na ich delikatność.