Motoreduktor – stabilny napęd

Motoreduktor walcowy posiada równoległe osie, co daje możliwość ich wszechstronnego zastosowania. Jest to jeden z najpopularniejszych napędów. Konstrukcja maszyny została zwarta dzięki hartowanym kołom o skośnych zębach. Przekłada się to zarówno na wysoką wydajność, cichą pracę, jak i dużą wytrzymałość.

Konstrukcja na podstawie walca

motoreduktory walcoweWalcowa konstrukcja motoreduktora oparta jest na żeliwnym korpusie, dzięki czemu charakteryzuje się dużą sztywnością i wytrzymałością. Obudowa przekładni sprzedawana jest wraz z mocowaniem na otwory gwintowane, z ramieniem reakcyjnym lub na kołnierzu. Motoreduktory walcowe produkowane są również z mocowaniem na gumibloku, co powoduje jego większą elastyczność i łatwość konstruowania. Zaletą przekładni produkowanej z kołnierzem jest możliwość montażu zarówno silników standardowych, jak i niestandardowych wraz z dodatkowym wyposażeniem np. hamulcem lub obcym chłodzeniem. Taka budowa umożliwia również zastosowanie pomiędzy silnikiem i reduktorem dodatkowych elementów np. wariatorów pasowych, ciernych, sprzęgła hydrokinetycznego. Motoreduktory walcowe mogą zostać wyposażone w wał, dodatkowo napędzający maszynę, a także inne elementy np. sprzęgło lub przegub. Producenci powinni również zapewnić łożyska i uszczelniacze o wysokiej jakości, jak również oleje we wszystkich oferowanych przekładniach. Dzięki temu są one proste w obsłudze i mają zapewnioną długą żywotność.
Tylko nowoczesne technologicznie rozwiązania są w stanie zapewnić produkt najwyższej jakości. Istotna jest także prostota konstrukcji, dzięki której nie musimy posiadać skomplikowanej wiedzy celem odpowiedniego zamontowania maszyny. Cechy takie spełnia motoreduktor walcowy o kompaktowej budowie, co powoduje przede wszystkim zmniejszenie gabarytów.