You are currently viewing Montaż świetlika na dachu

Montaż świetlika na dachu

Na terenie dużych miast funkcjonuje wiele różnych przedsiębiorstw. Niezależnie od charakteru prowadzonej działalności konieczna jest optymalizacja zużycia mediów na ich terenie. Pozwala to obniżyć koszty stałe co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności i rentowności. Warto jednak pamiętać, że niektóre zabiegi pozwalające to osiągnąć można wykonać jedynie na etapie projektowania oraz późniejszego wykonania budynku.

Przykład wykorzystania świetlików dachowych

świetliki dachowe wrocławDotyczy to w szczególności kwestii oświetlenia. Żeby zachować wymagany poziom bezpieczeństwa konieczne jest zapewnienie odpowiedniej liczby luxów na powierzchni roboczej. W zależności od rodzaju pomieszczenia wartość ta jest zmienna. W niektórych przestrzeniach nie jest ona zbyt wysoka co umożliwia zastosowanie niestandardowych rozwiązań. Można tutaj wymienić chociażby świetliki dachowe wrocław jest miastem na terenie którego można spotkać wiele budynków, które są wyposażone w takie elementy. Pozwalają one dostarczyć do wnętrza obiektu światło dzienne co pozwala finalnie zmniejszyć zapotrzebowanie na energię elektryczną potrzebną do zasilenia opraw świetlnych. Oprócz tego światło naturalne pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników, którzy znajdują się w budynku. Świetliki mogą być wykonywane z różnych materiałów. Muszą się one jednak cechować odpowiednimi parametrami i właściwościami.

Najczęściej do ich konstrukcji stosuje się poliwęglan, który jest odporny na oddziaływania środowiskowe oraz trwały. Zdarzają się również realizacje, w których elementy te są wykonane ze specjalnego szkła. Jak widać obecnie w nowoczesnych budynkach zachodzi potrzeba stosowania rozwiązań, które pozwolą w znaczący sposób obniżyć zużycie energii w różnych postaciach. Dzięki temu generowane są środki, które mogą następnie być przeznaczone na dalsze inwestycje czy na pakiety socjalne dla pracowników.