Młyny rozdrabniające specjalnymi wirnikami

Młyny są maszynami służącymi do rozdrabniania substancji stałych. Wykorzystywane są przez niemal każdą branże, dlatego producenci dopasowali swoje oferty bezpośrednio pod oczekiwania dużych firm. W zależności od rodzaju i twardości kruszonego materiału można wybrać młyn z dopasowanym indywidualnie mielnikiem oraz wirnikami, które sprawiają, że otrzymane w efekcie końcowym kruszywo zawsze jest obrobione bardzo precyzyjnie.

Zastosowanie kołków do mielenia

młyny kołkoweO dokładności pracy urządzenia świadczy jego wydajność, zakres możliwości oraz zastosowana technologia. Pragnąc uzyskać jak najdokładniej wykonane kruszywo należy dobrać do młyna wirnik ułatwiający mielenie nawet najtwardszego surowca. W większości maszyn materiał jest rozdrabniany między mielnikami, które swoim ciężarem i prędkością obrotu wpływają na masę znajdującą się w pojemniku. Jednak inaczej to wygląda w przypadku wykorzystania specjalnego wirnika. Młyny kołkowe zostały wyposażone w wirnik kołkowy, który rozbija surowiec o łopatki i kołki na nim umieszczone. W zależności od częstotliwości rozmieszczenia i ich ilości można osiągnąć konkretny stopień rozdrobnienia. W prosty sposób można dokonywać w każdej chwili regulacji średnicy granulatu. Wykorzystując duże obroty wirnika zyskuje się precyzyjnie obrobione kruszywo o bardzo małej średnicy, co pozwala na wykorzystanie młynów kołkowych w nawet najbardziej wymagających branżach.

Tak przydatne urządzenia jakimi są młyny cały czas są udoskonalane przez producentów. Testują oni nowe mielniki oraz wirniki, które pozwolą zadbać o jeszcze większe rozdrobnienie materiału. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla branży spożywczej, ponieważ wpłynie to na średnicę wszystkich składników jedzenia, które jako pojedynczy element staną się niewidzialne dla oka.