Łódź miastem bez ogrodów

Walka o czyste powietrze w Polsce toczy się od wielu lat. Niestety większość ludzi i władz nie rozumie jak palenie węglem w piecach wpływa na ich zdrowie i wciąż praktykują ten sposób ogrzewania mieszkań. Nawet w większych miastach, takich jak Łódź, nie zwraca się uwagi na dostosowywanie domów do nowych technologii grzewczych.

Ogrody i ich wpływ na środowisko

Łódź jest jednym z tych miast w których mało kto z nas chciałby mieszkać, ponieważ zanieczyszczenie wynikające z ogromnej emisji spalin, kilkukrotnie przekracza tam normę. Co więcej, oprócz braku polityki, skupiającej się na dbaniu o środowisko, mało jest parków, dzięki którym byłby produkowany tlen. Ogrody w Łodzi nie są utrzymywane na wystarczającym poziomie, a ich właściciele nie mają pojęcia jak się nimi zajmować. Trochę inaczej jest z ogrodami należącymi do miasta. Pomimo tego, że ich ilość jest ledwo zauważalna, to jednak dbają o nie specjaliści w zakresie pielęgnacji terenów zielonych. Wspomniane ogrody nie mają jednak większego znaczenia w ochronie środowiska. Jest ich bowiem o wiele za mało, aby mogły stanowić alternatywę dla zatruwanego powietrza. Ich powierzchnia także nie jest na tyle duża, aby można było tam spokojnie odpocząć od hałasów i smrodu, który tworzy się w wyniku palenia węglem. W miastach takich jak Łódź, gdzie istnieje też wiele fabryk, który również emitują zanieczyszczenia jest bardzo ważne i wręcz niezbędne zakładanie parków i ogrodów, aby niwelować w każdy możliwy sposób szkodliwe substancje.

Środowisko naturalne w niektórych miastach w Polsce jest bardzo zaniedbane. Mieszkańcy nie mają możliwości nawet na chwilę odpocząć od wyczuwalnego w powietrzu zanieczyszczenia. Taka polityka władz miasta odbija się później na zdrowiu ludzi, którzy często chorują na choroby płuc.