Kursy językowe dla seniorów – wyjazdy językowe 60+

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Języka obcego można nauczyć się w każdym wieku, dlatego coraz popularniejsze stają się kursy językowe dla osób starszych – są to tzw. kursy dla seniorów, czyli osób 60+.

Wyjazdy językowe dla osób starszych – kursy zagraniczne

Osoby po sześćdziesiątce mają więcej wolnego czasu, który mogą przeznaczyć na podróżowanie i wzbogacanie swojej wiedzy. Osoby starsze narzekające na brak zajęć mogą podjąć decyzję o nauce języka obcego. Może to być język angielski, hiszpański, włoski, francuski, niemiecki, szwedzki czy jakikolwiek inny. Najlepiej jeśli będzie to język kraju, do którego najchętniej wyjeżdżają na wakacje. Kurs językowy można połączyć wtedy z takim wyjazdem – np. wyjazd do Anglii czy Francji połączony z nauką języka obcego. Atmosfera na takich kursach jest luźniejsza niż ta panująca na kursach intensywnych. Program kursów dla osób starszych charakteryzuje się nauką języka obcego w celu posługiwania się nim w codziennych sytuacjach – w sklepie, w banku, na spacerze, na plaży, na poczcie i nie tylko. Kurs skupia się przede wszystkim na konwersacjach. Osoby starsze poza językiem poznają również kulturę danego kraju, dowiadują się o zwyczajach w konkretnym kraju, poznają jego historię. Kursy językowe dla seniorów to najczęściej kursy dwutygodniowe. Zajęcia nie trwają długo – jest to ok. 20 godzin w tygodniu. Czas wolny można poświęcić na poznawanie kraju. Na kursy dla osób starszych mogą zapisać się zarówno początkujący w nauce języka obcego jak i osoby bardziej zaawansowane. Grupy kursantów dobierane są poziomem opanowania języka obcego.

Cena kursu językowego dla seniora we Francji czy w Anglii to ok. 600 euro. W cenę kursu wchodzą oczywiście wszystkie materiały do nauki zagwarantowane przez szkołę. Jest to cena wyjazdu dwutygodniowego.

Źródło www.lingwista.com.pl