You are currently viewing Kosmetyki nawilżające i odżywiające męski zarost

Kosmetyki nawilżające i odżywiające męski zarost

Olejki do brody są na pewno mniej popularne niż inne kosmetyki, ale warto zwrócić na nie uwagę. Są niezwykle przydatne, jeśli chodzi o pielęgnację brody, dlatego tym bardziej warto z nich korzystać. Dzięki olejkom można doskonale nawilżyć nie tylko brodę, ale również skórę pod nią.

Nabłyszczające i nadające zapach olejki dla brodaczy

olejki do brodyOlejek sprawia, że włosy brody będą delikatnie błyszczeć. Ponadto włosy będą zdrowe w dotyku. Osoby, które nie dbają o swój zarost, narzekają na to, że broda jest w dotyku jak sucha szczecina. Jeśli ktoś używa takich kosmetyków jak właśnie olejek do brody, to nie będzie miał tego problemu, ponieważ włosy nie będą przesuszone. Kiedy skóra pod brodą jest dobrze odżywiona, to nie będzie swędzieć brodacza. W przypadku suchych włosów brody niestety skóra bardzo swędzi, co na dłuższą metę jest nie do wytrzymania. Takie olejki do brody sprawiają, że włosy nie skręcają się. W ten sposób brodacz praktycznie nie czuje, że nosi brodę – włosy nie ciągną się, są zawsze dobrze ułożone, miękkie. Olejki muszą być wykonane z naturalnych składników. Wiadomo, że dodaje się do nich odpowiednie aromaty, by ładnie pachniały, ale główny olejek powinien być substancją naturalną. Zapachy olejków do brody są różne, a najważniejsze jest to, że te zapachy są naprawdę wyczuwalne. O olejkach mówi się często, że działają jak woda kolońska, bo zapach jest naprawdę wyrazisty.

Jest to jednak zapach znacznie ładniejszy i przyjemniejszy od zapachu wody toaletowej. Ceny olejków do brody są wysokie. Można kupić olejek nawet za ok. 200 zł. Są też takie za 60 – 80 zł i wcale nie są to olejki gorszej jakości. Warto jednak pamiętać o tym, że używa się tu minimalnych ilości olejków, dlatego starczają one na bardzo długo. Olejki do brody można porównać do perfum – są drogie i używa się ich niewiele.