Konferencje w hotelach i zamki elektroniczne

zamki elektroniczne

Ostatnio w moim hotelu miała miejsce wyjątkowa konferencja. Od samego początku właściwie to nic nie szło nam zgodnie z planem. Cały czas pojawiały się jakieś problemy, które zwykle nie zdarzały się przy innych tego rodzaju konferencjach.

Zamki elektroniczne są nowoczesne

zamki elektroniczneA to telewizory hotelowe nie działały, a to ktoś się potknął o za słabo według niego oznakowany próg, cały czas jakieś problemy. Nie wiedzieliśmy już w pewnym momencie co mamy ze sobą zrobić widząc cały tłum ludzi, którym znowu coś poszło nie po ich myśli. Wiemy doskonale, że sporej części tych problemów można było uniknąć. Wystarczyłoby na przykład wymienić stare centrale telefoniczne na nowsze, albo zamiast utrzymywania starodawnego systemu zmodernizować w końcu zamki hotelowe, i zastosować zamki elektroniczne, takie jakie są w większości normalnych hoteli. My oczywiście musimy się pod tym względem wyróżniać. Jeśli mamy już normalne klucze, to przecież można by do każdego klucza dołożyć lokalizator GPS, w obecnych czasach nie jest to duży wydatek. Oczywiście po raz kolejny odpowiedź od zarządu była jasna – nie będziemy niczego ruszać, macie sobie radzić z tym co jest. Radzić sobie w jakiś sposób możemy, ale prawdą jest, że to właśnie przez to cały czas dostajemy negatywne opinie na portalach hotelarskich. Właściwie to ludzie nie czepiają się już niczego innego, bo faktem jest, że cała załoga stara się bardzo mocno, i większość ludzi to zauważa. Oceny mimo wszystko dostajemy wysokie, ale czasem pomimo wysokich ocen zdarza się nam przeczytać niewybredny komentarz na temat archaicznego systemu zamków i łatwych do zgubienia kluczy.

Konferencja dotyczyła spraw związanych z księgowością, co jest jednym z często powracających do nas tematów. Niektóre organizacje wracają do nas cyklicznie na różne wydarzenia, co ma swoje zalety zarówno dla nich, jak i dla nas.