You are currently viewing Komputery stacjonarne do biur

Komputery stacjonarne do biur

 

Polska gospodarka przez ostatnie kilkanaście zmian uległa diametralnej zmianie, dzięki czemu dziś trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie większości firm bez komputerów. Praktycznie w każdym przedsiębiorstwie musi być kilka lub kilkanaście stanowisk pracy związanej z wykorzystywaniem komputerów, korzystaniem z maila i zdalnego kontaktu z klientem. 

Popularne komputery do biur

komputer stacjonarny do biuraOczywiście praca na komputerze w biurze różni się w sposób znaczący od tego, jak korzystamy z komputerów w naszych domach, dlatego chociaż Polacy prywatnie najczęściej korzystają z laptopów i notebooków, to przedsiębiorcy zdecydowanie najczęściej stawiają na komputer stacjonarny do biura. Jest to bardzo optymalne rozwiązanie, ponieważ komputery stacjonarne są przede wszystkim tańsze od laptopów, jeżeli porównywalibyśmy sprzęt o podobnych parametrach. Z tego względu wydając taką samą ilość pieniędzy decydując się na zakup komputera stacjonarnego możemy liczyć na sprzęt o zdecydowanie większej wydajności. Co więcej, w pracy biurowej bardzo często kluczową rolę gra wielkość monitora, na którym pracownik może wykonywać swoje obowiązki, więc w przypadku laptopów i tak byłaby konieczność dokupienia dodatkowego monitora, co tylko mnożyłoby koszty. Sprzęt stacjonarny jest tańszy nawet po wliczeniu monitora, który i tak musi wchodzić w skład każdego zestawu komputerowego, a kupując kilkanaście czy kilkadziesiąt jednakowych urządzeń można wynegocjować też korzystniejszą cenę jednostkową.

Specyfika pracy biurowej w zdecydowanej większości przypadków sprawia, że to właśnie stacjonarny sprzęt komputerowy jest bardziej efektywnym rozwiązaniem od kupowania laptopów wszystkim pracownikom. Komputery stacjonarne są nie tylko tańsze i bardziej wydajne, ale pozwalają też łatwiej dostosować stanowisko pracy zgodnie z zasadami ergonomii pracy.