Jakie zalety ma piankowy materac?

 

Łóżko powinno być miejscem, w którym zażywa się odpoczynku. Z pewnością podstawą dobrego snu jest odpowiednio dobrany materac. Ale co to znaczy? Do wyboru mamy lateksowe, sprężynowe, piankowe, kokosowe, bonelowe, kieszonkowe… Każdy ma przecież inne właściwości. W gąszczu różnych skomplikowanych nazw i pojęć łatwo się pogubić. Aby ułatwić wybór, dziś omówimy materace piankowe.

Piankowy materac – krótka charakterystyka

materac piankowy twardy 160x200Ten rodzaj materaca jest dość uniwersalny. Łatwo dopasowuje się do każdej osoby i można dostosować go do wagi ciała. Im cięższa osoba, tym większa powinna być twardość materaca. Na szczęście produkty z pianki mają całą gamę twardości, aby każdy mógł dobrać dla siebie coś odpowiedniego. Ma to zapobiec niewygodom podczas snu. Osoba o dużej wadze nie może zbytnio zagłębiać się w materac. Dla osoby lżejszej powinien być on na tyle miękki, by dopasować się do kształtu jej ciała. Można również zaopatrzyć się w większe materace, na których zmieszczą się dwie osoby. Na przykład materac piankowy twardy 160×200 będzie odpowiedni do łózka małżeńskiego, bowiem ma szerokość optymalną dla dwóch osób. Cechą charakterystyczna materaca piankowego to brak sprężyn. Wykonywany jest z pianki poliuretanowej posiadającej specjalną strukturę, dzięki której z łatwością dopasowują się do kształtu osoby. Ponadto zapewnia bardzo dobrą cyrkulacje powietrza. Dużą zaletą jest również reagowanie na ciepło ciała.

Pianka jest materiałem na tyle delikatnym, że nie wywiera nacisku na mięśnie, gwarantując spokojny sen bez zbędnych obciążeń. Przylega do ciała i podtrzymuje kręgosłup, co nie tylko jest warunkiem prawidłowego snu ale także dodatkowo podnosi komfort wypoczynku. Szczególnie polecany jest dla osób z różnego rodzaju schorzeniami układu kostnego.