Jakie zalety ma gaszenie gazem?

Pożar zawsze jest czymś niebezpiecznym, nawet jeśli jest on niewielki. Ogień w krótkim czasie potrafi zniszczyć wiele rzeczy. Dlatego też tak ważne są systemy przeciwpożarowe, które zaalarmują w porę o niebezpieczeństwie, jak również pomogą w gaszeniu źródła ognia.

Gaszenie gazem jest bezpieczne

sprawny system gaszenia gazemJest wiele sposobów radzenia sobie z ogniem. Mamy gaśnice proszkowe, pianowe, gasi się wodą czy specjalnymi kocami. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest sprawny system gaszenia gazem. Jakie ma on zalety? Przede wszystkim jest on bezpieczny dla człowieka. Gaz nie jest trujący, nie powoduje skutków ubocznych u osób przebywających na obszarze gaszenia gazem. Po drugie, po zakończonej akcji gaśniczej jedyne co trzeba zrobić to wywietrzyć pomieszczenia. Nie ma tu środków gaśniczych np. piany, którą trzeba usuwać. Gaz się ulotni a miejsce znowu będzie się nadawało do przebywania w nim. Trzecia zaleta gaszenia gazem to fakt, iż nie powoduje strat materialnych. Nic nie będzie zalane czy pokryte proszkiem. Sprzęty dalej będą działały, drewno nie zbutwieje, a metal nie pokryje się rdzą. Po czwarte, gaszenie gazem może być stosowane także tam, gdzie inne systemy byłyby zawodne. Są to serwerownie, czy fabryki wyrobów papierowych. Przy tych pierwszych nastąpiłoby zwarcie, a serwery nie nadawałyby się do niczego. W drugiej opcji cały towar poszedłby na straty, a i maszyny produkcyjne byłyby pewnie uszkodzone. Piąta zaleta gaszenia gazem to szybkość. Gaz szybko się ulatnia i gasi pożar.

Jak widać systemy gaszenia gazem są najlepszą, najskuteczniejszą, powodującą najmniej strat metodą radzenia sobie z pożarem. Zintegrowany system sprawdzi się wszędzie, nawet tam, gdzie mamy do czynienia z delikatnymi wyrobami papierowymi czy sprzętem elektronicznym.