Jak zabezpieczyć kafelki?

Rozwój pleśni czy też grzyba jest w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrz jest bardzo częsty. Może on odprowadzić do bardzo poważnych problemów z użytkowaniem pomieszczenia, w szcególnosći, gdy dane pomieszczenie jest wyłożone kafelkami czy inną glazurą. W takim wypadku konieczne jest odpowiednie uszczelnienie.

Czy fugi Mapei to dobry wybór?

fugi epoksydowe mapeiW pomieszczeniach takich jak kuchnie, łazienki, czy też hale produkcyjne jak również magazyny bardzo często mamy do czynienia z bardzo wysoka wilgotnością powietrza. Biorąc pod uwagę, że takie pomieszczenia często są pokryte kafelkami, czy też płytkami, może doprowadzić to do wielu problemów związanych z użytkowaniem takiego pomieszczenia. Aby tmeu zapobiec, warto stosować fugi epoksydowe mapei, czyli produkt, który umożliwia dokładne doszczelnienie przestrzeni pomiędzy poszczególnymi kaflami. Jak bowiem można się domyślić, o ile dopuścimy zarodniki grzyba i pleśni aby mogły przedostać się przez wolne przestrzenie pomiędzy glazurą, może to spowodować nawet odpadniecie płytek. Dlatego też stosowanie fug epoksydowych jest bezwzględną koniecznością. Fugi te znacznie różnią się od innych podobnych produktów. Przede wszystkim nie żółkną one wraz z upływem czasu, co jest typowe dla innych fuga co może znacznie pogorszyć estetykę danego pomieszczenia, szczególnie gdy posiadamy kafelki w jasnych kolorach. Dodatkowo, fugi epoksydowe zapewnią ochronę nie tylko przed wilgocią czy pleśnią, ale również i przed tłuszczem. Dlatego z tego typu fug korzystają często obiekty gastronomiczne.

Bardzo często zdarza się, że przestrzeń pomiędzy i pod kafelkami jest zajmowana przez pleśń. Aby się przed tym uchronić należy stosować specjalne uszczelnienia. Mogą się one także sprawdzić w przypadku ochrony przed tłuszczem czy też wilgocią na przykład w restauracyjnych kuchniach.