You are currently viewing Jak odzyskać usunięte dane?

Jak odzyskać usunięte dane?

Utrata danych przechowywanych na nośnikach zewnętrznych to spory kłopot dla każdego użytkownika takich urządzeń. Istnieje duże ryzyko, że wykonana prezentacja, przygotowana praca, zapisane zdjęcia czy inne ważne pliki mogą zostać uszkodzone bądź usunięte. Warto wiedzieć, w jaki sposób radzić sobie, jeżeli wystąpi taka sytuacja.

W jaki sposób odzyskać dane?

profesjonalny odzysk danych w warszawieJest kilka sposobów na przywrócenie usuniętych lub uszkodzonych plików. Wybór metody zależy od tego, czy nośnik został zniszczony, czy jego zawartość została sformatowana. W obu przypadkach zalecane jest skorzystanie z pomocy specjalistów – firm, które oferują profesjonalny odzysk danych w Warszawie lub innych miastach. Eksperci są w stanie przeprowadzić dokładną analizę uszkodzonych plików i za pomocą specjalnego oprogramowania przywrócić dane. Koszt usługi różni się w zależności od rodzaju zniszczeń. Renomowane przedsiębiorstwa mają możliwość odzyskania danych z kart SD, dysków SSD i innych nośników, bez względu na stopień ich uszkodzenia. Nie jest to jedyna metoda przywrócenia plików. Osoby posiadające podstawową lub zaawansowaną wiedzę dotyczącą odzysku danych mogą wykorzystać darmowe bądź płatne oprogramowania udostępniane przez specjalistów. Są to programy o znacznie ograniczonych możliwościach, jednak bezproblemowo poradzą sobie z przywróceniem usuniętych niedawno zdjęć, a nawet plików tekstowych. Może być jednak problem z odzyskaniem informacji z uszkodzonych nośników.

Wybranie metody odzysku danych zależy od indywidualnych preferencji użytkownika – chcąc mieć największą szansę przywrócenia plików, warto zapłacić za usługę profesjonalnych firm. Jeśli jednak dane nie są aż tak ważne, to można spróbować swoich sił, przywracając pliki samodzielnie przy pomocy darmowych programów.