Ile kosztują jeździeckie kamizelki ochronne?

Jazda konna wymaga zakupu wielu akcesoriów, które mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także na osiągi jeźdźca. Wśród nich znalazło się między innymi odpowiednie obuwie, kask, a także kamizelki ochronne. Ostatnie z nich są szczególnie ważne zarówno u profesjonalnych jeźdźców, jak i u początkujących. Ich cena jest niewielka, a znacznie wpływa na bezpieczeństwo osoby znajdującej się w siodle.

Gdzie można kupić kamizelki ochronne?

kamizelki ochronne do jazdy konnej dla dzieciWielu trenerów już na pierwszych zajęciach wręcza swoim podopiecznym kamizelki ochronne. Stosuje się je bez względu na wiek jeźdźca, jednak szczególnie powinno wyposażyć się w nie dzieci. Bolesny upadek może zakończyć się kontuzją, która uniemożliwi dalszą jazdę, a w gorszym przypadku wymagana będzie nawet rehabilitacja. Kamizelki ochronne do jazdy konnej dla dzieci i osób dorosłych wyposażone są w specjalne wkładki, które chronią żebra i kręgosłup. W zależności od zakupionego produktu ten może być regulowany i dopasowywany do gabarytów jeźdźca. Kamizelka jest odpowiednio wentylowana, łatwo się ją zakłada i zdejmuje, a dodatkowo nie krępuje ruchów osoby jadącej na koniu. Takie kamizelki dostępne są zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Można je dostać w wielu rozmiarach i wariantach kolorystycznych, dopasowanych zarówno do potrzeb kobiet, jak i mężczyzn. Ich cena waha się między 100 a 200 złotych w przypadku markowej odzieży, natomiast używane kurtki można kupić nawet poniżej 100 złotych.

Za niewielkie pieniądze można zakupić świetną formę dodatkowej ochrony dla jeźdźca. Jest to wybór, o który powinna pokusić się każda osoba, która ceni sobie swoje bezpieczeństwo lub swoich dzieci. Kamizelka nie daje stuprocentowej gwarancji, że w wyniku upadku nic się nie stanie, jednak znacznie łagodzi ewentualne obrażenia.