Grawerowanie laserem pomysłem na biznes

Czy warto zakładać własną firmę? To pytanie zadaję sobie coraz częściej, ponieważ zbliża się moment otwarcia mojej działalności gospodarczej o obawiam się, że nie dam rady. Boje się bankructwa, ale mój mąż ciągle mnie podtrzymuje na duchu.

Grawerowanie laserem będzie moim codziennym zajęciem

Przybliżę teraz zakres mojej działalności. Otóż zainwestowałam w maszyny i będę wykonywać profesjonalne grawerowanie laserem w Łodzi. Wbrew pozorom nie jest to trudne, ale ciężko będzie przebić się na rynku wśród takiej konkurencji. Oferta mojej firmy jest skierowana zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw chcących inwestować w gadżety reklamowe. Znakowanie laserowe będę wykonywać na różnych materiałach o różnym przeznaczeniu. Nie zabraknie więc różnego rodzaju toreb i siatek na zakupy oraz plecaków. Grawerowanie laserowe będę wykonywać również na akcesoriach biurowych. Są to różne długopisy, ołówki, pióra, kalendarze, zeszyty, notesy, koperty, papier, pieczątki. Warto będzie również wykonywać nadruki na kubkach, ponieważ są to najbardziej popularne gadżety reklamowe. Dlaczego zdecydowałam się na właśnie taką pracę? Ponieważ grawerstwo jest techniką, którą uczyłam się już w szkole średniej. Moje wyroby były dokładne i profesjonalne. Ponadto, lubię to po prostu robić! Znakowanie wykonywałam już na powyższych produktach oraz na bardziej skomplikowanych materiałach (na przykład na skórze). Problem tylko w tym, czy znajdę chętnych klientów? Wiadomo, że reklama dźwignią handlu – to o niej w pierwszej kolejności powinnam myśleć!

Zdaję sobie sprawę z tego, że powinnam być bardziej dynamiczna, kreatywna, odważna i przedsiębiorcza, ale całość tych przygotowań mnie bardzo przeraża. Mam jednak nadzieję, że bardzo szybko wdrożę się w nowe obowiązki. W końcu grawerowanie laserem nie jest mi obce.