Felgi samochodwe i ich renowacja

W okresie wiosennym wiele osób decyduje się na podjęcie czynności renowacyjnych niektórych części samochodu. Jest to związane z chęcią odświeżenia niektórych elementów a także poprawy wyglądu auta. Przykładem może być chociażby malowanie elementów karoserii, klocków hamulcowych czy felg. W każdym z tych przypadków niezbędne jest zastosowanie odpowiednich materiałów, które zapewnią odpowiednią ochronę malowanego elementu a także będą przystosowane do pracy w trudnych warunkach.

Żaroodporna farba proszkowa

farby proszkowe do felgNajważniejszym etapem jest dobór odpowiedniej farby. O ile w przypadku karoserii temat jest dosyć prosty ponieważ nie musi ona spełniać żadnych dodatkowych wymogów o tyle w przypadku hamulców oraz felg musi ona pracować w trudnych warunkach. Podczas hamowania wytwarzana jest bowiem spora ilość ciepła co sprawia, że klocki hamulcowe oraz felgi pracują w ekstremalnych temperaturach. Oprócz tego narażone są one na gwałtowne ochłodzenie podczas wjechania w stojącą wodę. Wszystko to sprawia, że farby proszkowe do felg czy klocków hamulcowych muszą charakteryzować się żaroodpornością. Podczas wyboru danej farby należy więc szczególną uwagę zwrócić na wyżej opisany parametr. Zakup w stacjonarnym punkcie należy zacząć od rozmowy ze sprzedawcą oraz określeniem do jakich zastosowań potrzebna jest farba. Inaczej sprawa ma się w przypadku zakupu farby z internetu.

W takim przypadku pierwszym źródłem informacji jest opis na stronie lub w aukcji. Oprócz tego należy również skontaktować się ze sprzedającym w celu potwierdzenia informacji zawartych w opisie aukcji. Warto również dopytać o szczegóły dotyczące kolory czy ewentualnej trwałości. Zdarzają się przypadki, w których oprócz wyżej wymienionych informacji sprzedający jest również w stanie podzielić się z kupującym sposobem nakładania farby lub dodatkowymi czynnikami, które mogą mieć wpływ na efekt finalny.