Dzieci i naprawa telefonów

naprawa telefonów

Czy dawaniem dzieciom tabletów od najmłodszych lat to dobry pomysł? Niewątpliwie robiąc tak, ułatwiamy sobie nieco życie i zyskujemy nieco cennego wolnego czasu.

Naprawa telefonów bywa konieczna

naprawa telefonówDziecko zajęte jest graniem w proste gry lub oglądaniem bajek i samodzielnym włączaniem ich, a my w tym samym czasie możemy posprzątać, pomieszać zupę czy zrobić wszystkie inne rzeczy, których nie byliśmy w stanie uczynić, kiedy nasz czas absorbowała jedynie nasza pociecha. Czy ta prosta droga jest jednak słuszna? Okazać się może, że postępując w ten sposób przecieramy dziecku drogę do uzależnienia od komputera i Internetu. Bo co stanie się, jeśli konieczna będzie polecana przez wielu naprawa telefonów w Łodzi, które posiadamy? Dziecko nie zawsze rozumie zaistniałe sytuacje, będzie się złościć i tę złość wyładowywać niestety na nas. Naprawa laptopów, lub ogólnie rzecz ujmując – naprawa komputerów i innych sprzętów niekiedy bywa czasochłonna. Dodatkowo tablety czy telefony łatwo upuścić i zbić i to nie tylko na ulicy na przykład miasta Łódź. Co więc robić? Na pewno nie można w ogóle odgraniczać dziecka od tego, z czym powszechnie wszyscy mamy już do czynienia, czyli z nowoczesnymi technologiami. Nie możemy pozwolić jednak na to, by zastąpiło mu to codzienne zabawy z rodzicami czy zabawę na świeżym powietrzu. Jeśli mieszkamy w dużym mieście, jak na przykład Wrocław, Warszawa czy Łódź, mamy wiele możliwości, by spędzić z dzieckiem aktywnie czas i pokazać mu alternatywną rozrywkę, a nie jedynie Internet. Duże miasta takie jak wspomniana wcześniej Łódź czy też Kraków są również świetnie zaopatrzone, jeśli chodzi o place zabaw.

Warto również wspomnieć, że dziecko, które dużo czasu spędza przed tabletem czy komputerem, może mieć problemy z rozwinięciem mowy. Pamiętajmy więc, że jeśli decydujemy się już na dawanie dziecku tabletu, powinniśmy także dużo do niego mówić.