Do jakiego stylu aranżacji sprawdzą się meble drewniane?

mebel drewniane

Drewno to materiał ponadczasowy, od wieków wykorzystywany w największym stopniu do wyrobu mebli. Jednak obecne różnorodność stylów dekoracji przestrzeni, a także zaawansowane technologie i zaplecze maszynowe wykorzystują do ich produkcji także inne materiały jak metal, szkło, a nawet beton. Zatem z jakimi stylami łączyć meble drewniane by nie było to passe?

Uniwersalność mebli drewnianych

mebel drewnianeMożliwość operowania stylistyką mebli z drewna w rzeczywistości pozwala na dostosowanie ich do każdego stylu aranżacyjnego. Możemy zyskać proste formy mebli, a także te o zdobnych ornamentach, dzięki czemu wpasują się one w minimalistyczne nowoczesne wnętrza, a także te romantyczne, stylizowane na wzór prowansalski, ludwikowski czy shabby chic. warto zaważyć, że meble drewniane można pomalować farbą do drewna. Pozwala nam to uzyskać dowolny kolor mebli od czarnych dopasowanych pod styl na przykład industrialny po białe idealnie nadające się do delikatnych, pastelowych i romantycznych przestrzeni aranżacji prowansalskiej czy shabby chic. Drewno jest a tyle uniwersalne, że możemy z niego wykonać nie tylko meble drewniane do salonu, ale również do kuchni czy łazienki. Jest to trwały surowiec, który odpowiednio zabezpieczony sprawdzi się nawet we wnętrzach o dużej wilgoci. Drewniane meble łazienkowe idealnie pasują do aranżacji w stylu zen, retro czy ludwikowskim. Ponadto różnorodność gatunków drewna, pozwala nam na uzyskanie dowolnych odcieni tych bardziej egzotycznych jak i rodzimych, ciemnych, jasnych, o dużych i małych słojach.

Jeśli chodzi o nowoczesne style aranżacji wnętrz, meble drewniane definitywnie najlepiej wpasują się w salony, kuchnie i sypialnie, aranżowane na wzór skandynawski. Zdecydowanie w tej kompozycji najlepiej prezentuje się naturalne drewno, w prostej formie. Podsumowując drewniane meble, odpowiednimi zabiegami, można dopasować do praktycznie każdego stylu aranżacji wnętrz.