Czym są zamki spiralne?

Powszechnie obecnie występujące zamki błyskawiczne mają już praktycznie sto lat. Wiec jest stosunkowo młody wynalazek. Zamek błyskawiczny działa dzięki pomysłowi Gideona Sundbacka szwedzkiego wynalazcy i inżyniera. Na samym początku swojego istnienia zamki błyskawiczne używane był w odzieży lotniczej. Dziś ciężko wyobrazić sobie nam spodnie bez rozporka lub walizki zapinane na różnego rodzaju zaczepu lub guziki.

Zastosowanie zamków spiralnych

zamki spiralneTego rodzaju zamki używane są zazwyczaj przez producentów odzieży i wszywane w takich produktach jak: kurtki, bluzy, torby różnego przeznaczanie oraz mniejsze produkty do przechowywania np kosmetyków. Zamki spiralne posiadają bardzo prostą budowę oraz zasadę działania. Element który jest spinany wytworzony z jest plastikowej spiralki. Element który odpowiedzialny jest za spajanie łańcucha spinającego jest standardowy i jego zasada działania jest taka sama jak we wszystkich innych rodzajach zamków. W zależności od przeznaczenia wybierane oraz wszywane są różne rozmiary zamków. Te największe wszywane są oczywiście we wszelkiego rodzaju odzieży. Te najmniejsze w bardzo drobnych przedmiotach codziennego użytku takich jak kosmetyczki czy portfele. Natomiast te najszersze rodzaje zamków najczęściej wszywane są do płaszczów lub kurtek. Ten rodzaj zamków jest jednym z najbardziej szczelnych oraz wytrzymałych rodzajów zamków błyskawicznych. Użycie ich gwarantuje doskonałe połączenie. 

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów zamków z różnymi systemami zapinania ich. Jednak zamek spiralny jest tym najbardziej rozpowszechnionym i wybieranym najczęściej. Suwaki tego typu możemy kupić w każdej pasmanterii. Występują w bardzo wielu kolorach i bardzo łatwo dobrać zamek odpowiedni do konkretnego wzoru lub koloru materiału.