Cena krzemienia pasiastego

Geologia zawsze był moja pasją. Moi rodzice maja mnóstwo zdjęć przedstawiających moją osobę z wiklinowym koszykiem w ręce. to był mój nieodłączny towarzysz zabaw. Każde wyjście z domu na dwór oznaczało przyniesienie nowych kamieni. Moja kolekcja z roku na rok coraz bardziej się powiększa. Posiada także niezwykle cenny dla mnie okaz…

Kolekcja kamieni z krzemieniem pasiastym na czele

krzemień pasiasty cenaBędąc w Sandomierzu, przypadkiem natrafiłam na okaz, którego poszukiwałam od dawna. Cóż to była za radość! To musiał być niecodzienny widok dla innych ludzi, gdy trzydziestoletnie kobieta znienacka śmieje się i podskakuje z radości. Cały rok poszukiwań, a tu nagle wymarzony kamień stał się rzeczywistością. Był to krzemień pasiasty. Nazwa wzięła się rzecz jasna od charakterystycznych ukośnych pasów przecinających krzemień. Byłam gotowa nawet go kupić. Całe dnie spędzałam w Internecie szukając ogłoszeń kolekcjonerów o treści: krzemień pasiasty cena, co mnie nieco zniechęcało. Mam bowiem naturę zbieracza. Marzyłam, aby sama znaleźć przedmiot moich marzeń, a nie kupić. Teraz moja kolekcja jest już kompletna, z czego bardzo się cieszę. Szara barwa krzemienia przypomina mi wzburzone wody Bałtyku. Każdy znaleziony kamień potrafię w ten sposób określić. Akurat ten przypomina mi morską toń. Do dziś nie mogę uwierzyć we własne szczęście. Teraz wierzę, że cuda się zdarzają. Mój największy skarb trzymam w specjalnej przegródce wyłożonej aksamitem. Dla wielu osób krzemień to wybitny okaz, zwany także polskim diamentem. Tym bardziej tryskam szczęściem i dumą, że stanowi część mojej geologicznej kolekcji.

Marzenia się jednak spełniają. Dziś moja kolekcja jest przedmiotem zazdrości kolegów i koleżanek po fachu. Chyba niedługo zacznę pobierać opłaty za wstęp niezliczonej ilości odwiedzających. Wszyscy chcą zobaczyć gromadzone przez lata okazy,  z tym najważniejszym na czele. Być może uda mi zarazić kogoś swoją pasją?