Funkcjonalność listew przypodłogowych panelowych

Montaż nowych paneli to jeden z najbardziej istotnych elementów remontu powierzchni mieszkalnej. Istotny jest zarówno wybór wzoru, który spełnia nasze oczekiwania estetyczne, ale także poprawne zabezpieczenie paneli oraz estetyczne ich wykończenie. W jaki sposób można to osiągnąć?

Panele i ich wykończenie z użyciem listew przypodłogowych

listwy przypodłogowe do paneliUkładanie nowej podłogi, jak każdy etap remontu, należy podzielić na etapy. W przypadku podłogi, montowanej z paneli, najważniejszymi etapami są: przygotowanie podłogi (położenie podkładu), montaż właściwy i wykończenie. Jeśli chodzi o czynność końcową – a więc, można powiedzieć, już samą kosmetykę świeżo położonej podłogi – ważną rolę pełnią listwy przypodłogowe do paneli. Kształt listew, dostosowanych kolorystycznie do samych paneli, jest wyprofilowany z troską o jak największą dokładność. Dzięki temu listwy te współgrają z powierzchnią podłogi w sposób oczekiwany. Użycie listew do wykończenia paneli jest niezbędne, by przykryć fragment łączenia się ściany z panelami, zakryć to miejsce i istniejące w owym obszarze szczeliny. A więc nie tylko funkcja estetyczna, ale i praktyczna – przylegająca do ściany listwa jest dodatkowym zabezpieczeniem podłogi. Montaż listew i ich późniejsze użytkowanie nie przysparza trudności – są one łatwe w czyszczeniu i nie wymagają dodatkowych zabiegów ani specjalistycznych preparatów (do rutynowego usuwania zanieczyszczeń zalecane są ścierki z mikrofibry).

Wykończenie powierzchni, jako ostatni etap remontu, może być postrzegane jako najmniej istotny element całości wykonywanych prac. Nic bardziej mylnego – ostatnia faza remontu jest równie istotna, co początkowa i warto postarać się, by zastosowane rozwiązania wykończeniowe były solidne, funkcjonalne i estetyczne.