Budowa nowego szamba z atestem

W naszej miejscowości od jakiegoś czasu trwają pracę nad budową nowego szamba. Obecne szambo jest bardzo stare i wymaga odbudowy. Póki co te stare jeszcze działa i odłączą je dopiero jak nowe będzie gotowe. Gmina dostała dotację na rozbudowę oczyszczalni ścieków, więc przy okazji zbudują nowe szambo o ogromnych rozmiarach, w końcu ma wystarczyć na wszystkich mieszkańców.

Różne rodzaje szamba z atestem

szamba betonowe z atestemNa rynku dostępne są różne rodzaje szamba. Gmina postawiła u nas jednak na te betonowe. W końcu jest to trwały materiał budulcowy i wiele wytrzyma. I tak te szambo będzie zakopane w ziemi, więc wydaje się, że beton to idealny materiał. Szambo będzie miało kształt wielkiego koła. Będzie szambem zamykanym z możliwością jego otwarcia. Nad budową pracuje wiele robotników. Wszystko musi przebiegać prawidłowo, gdyż widać już efekty pracy, które są na bardzo zadawalającym poziomie. Postępy prac nad budową szamba są szybkie. Jak tak dalej pójdzie to prace mogą się zakończyć przed jesienią. Jednak trzeba pamiętać, że szamba betonowe z atestem trzeba zawsze stosować jeśli chodzi o gromadzenie nieczystości na dużą skale. Te nowe szambo na pewno będzie powiązane z systemem oczyszczania ścieków, czego nie miał poprzedni zbiornik szamba, tylko trzeba było przewozić zawartość szamba specjalnymi pojazdami. A teraz po tych pracach nie będzie takiej konieczności. Zaoszczędzi to trochę czasu. W każdej miejscowości powinno być sprawnie działające szambo, to ważna kwestia. Budowa tego szamba powstaje pod miastem. Jest tam dość spory teren, wokół którego rośnie las. Jest doskonała droga dojazdowa. Nad budową szamba czuwa kontroler, który monitoruję prawidłowość budowania szamba.

W naszej miejscowości powstaje nowy, duży zbiornik na szambo. Gmina ma na jego budowę pieniądze z Unii Europejskiej. Mieszkańcy już od dawna czekali na ten nowy zbiornik, trzeba wymienić już ten stary. Wiadomo, że nowe szambo będzie wykonane między innymi z betonu. Zanim jednak szambo zostanie oddane do użytkowanie będzie musiało zostać dokładnie zbadane, dzięki któremu uzyska atest.