Brama rolowana i przechowywane czołgi

Brama rolowana

To, co znajduje się na terenach wojskowych jest ściśle tajne i nie każdy ma do tego dostęp. Także nie każdy wie, gdzie trzymane są maszyny służące do walki, jak na przykład czołgi czy rosomaki. Przecież nie mogą to być tradycyjne garaże. Przede wszystkim rozmiar by na to nie pozwalał, aby tam trzymać te pojazdy.

Brama rolowana nie byłaby odpowiednia

Brama rolowanaDlatego rodzi się pytanie gdzie one są trzymane. Zapewne są to specjalne hangaro-garaże do tych pojazdów. Jednak te garaże są zapewne wykonane z materiałów, które wytrzymają pierwszy lepszy atak. Czyli z czegoś wytrzymałego, jak na przykład żelbet, czyli połączenie betonu z prętami zbrojonymi, które mają za zadanie wzmacniać konstrukcję. Dobrze, ale czym zamkniemy te zbrojone garaże na czołgi i rosomaki? Pomysłów jest wiele, ale na pewno kraty rolowane, czy takie twory jak bramy szybkobieżne odpadają. Więc co, dobrym pomysłem mogą być bramy przemysłowe. Jednak bardziej wytrzymałe zapewne są bramy przeciwpożarowe i to może być strzał w dziesiątkę. Bardzo często do tego takie hangary/garaże są dobre maskowane, aby czasem żadne szpieg nie znalazł miejsca, gdzie przetrzymuje się te pojazdy. Czasem nawet na takim hangarze można znaleźć roślinność, które z lotu ptaka wygląda jak las lub tez łąka. Jest to idealne maskowanie na poligonach. Nie tylko w taki sposób maskuje się hangaro-garaże, ale także inne budynku, a także, co ważne schrony. Schody także są wykonywane w takiej technologii, jaką jest żelbet. Brama rolowana na pewno się nie nada. Ta konstrukcja naprawdę należy do bardzo wytrzymałych. Także bardzo wytrzymałe są konstrukcje stalowe, jednak wykonane ze specjalnego stopu, nie jest tu mowa o takich konstrukcjach stalowych, z których buduje się hale przemysłowe lub magazyny.
Oczywiście nikt do końca nie wie, jak to wszystko wygląda, gdyż jak już było wspomniane wszystko to jest ściśle tajne. Jednak domyślać się można, gdyż wojskowi także muszą korzystać z produktów, które dostępne są na rynku, jedynie te produkty są produkowane z lepszą wytrzymałością, niż dla cywilów.